Záchrana uvadajících orchidejí není složitá. Důležitá je péče o kořeny

Začínají uhnívat a vy nevíte co s nimi? Není třeba zoufat. Záchrana orchidejí přece jenom není nic nemožného. Stačí pouze vědět, jak na to. Poradíme vám osvědčený postup, který funguje. Pokud na své rostlině vidíte, že není zdravá, je třeba ho začít realizovat co možná nejdříve. Jedině tak máte velkou šanci na to, že se vám rostlinu povede oživit.

Vyjměte orchidej

Jako první je třeba orchidej vyjmout z květináče. Postupujte opatrně, abyste nepoškodili kořeny. Vyjměte ji o s trochou hlíny, kterou očistěte. V případě nutnosti je možné kořeny i osprchovat a tak zajistit to, že se přebytečné hlíny jednoduše zbaví.

Ošetřete kořeny

Druhým krokem je celkové ošetření kořenů. Ani tady se nejedná o nic, co by bylo komplikované. Je tomu spíše naopak. Vezměte si zahradnické nůžky, prohlédněte si kořeny, a pokud někde vidíte ty, které už uhnívají, nebo ty, které jsou suché, tak je bez milosti odstřihněte.

Připravte květináč

Nyní si připravte květináč. Pokud velikostně vyhovuje, může se jednat o ten, kde byla předtím. Záchrana orchidejí vyžaduje takový květináč důkladně vymýt. A také nezapomínejte na to, že by se mělo jednat o květináč průhledný, který může být buď skleněný, nebo plastový. Je to na vás.

Použijte kvalitní zeminu

Bez kvalitní zeminy to nepůjde. Tu je nejlepší koupit, a to samozřejmě takovou, která je určena přímo k pěstování orchidejí. Budete mít jistotu, že se rostlina bez problémů ujme a že hlavně bude mít půdu a živiny, jaké ke svému bezproblémovému růstu potřebuje.

Zasaďte orchidej

Když máte vše připraveno, je možné se pustit do zasazení orchideje do nové zeminy. Opět je třeba pokračovat pokud možno velmi opatrně a obezřetně, aby nedošlo k tomu, že poškodíte její kořenový systém. Následně už stačí dát květináč na to pravé místo. A tím by měl být prostor, kde je dostatek světla, ale ne toho přímého. Pokud vše uděláte, jak máte, záchrana orchideje se patrně podaří.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]