Záclony a závěsy mohou osvěžit domácnost. Hodí se do moderních i vintage interiérů

Domníváte se, že záclony a závěsy jsou out? Rozhodně ne. Stačí zvolit ty pravé a budou skvělým doplňkem vašeho interiéru. Mnoho lidí je odsuzuje hlavně z toho důvodu, že se nehodí do moderního interiéru. To je velký omyl. Záclony a závěsy zažívají opět velký boom. Podívejte se na to, jak mohou vypadat.

Jako na zámku

Zde měly své místo odnepaměti. Pokud máte svůj interiér laděný do podobného stylu, měly by být závěsy samozřejmostí. Zde vidíte, jak se dají nádherně sladit například s ubrusem na stolku, stejně jako s polštářkem na křesle. A to barevně i vzorem.

Stylové římské závěsy

Zapomínat bychom neměli ani na řešení, které je označováno jako římské závěsy. I když název odkazuje spíše k minulosti, jedná se o variantu velmi moderní. Jejím úkolem je, jak zajímavě doplnit interiér, tak hlavně eliminovat problémy s oslněním. Na velká okna velmi zajímavá volba.

Závěs s barevným melírem

Nemusí být jenom jednobarevný. Toto řešení závěsu s barevným melírem se skvěle hodí tam, kde chcete narušit jednotvárnost. Opět nelze zapomenout na zajímavé sladění. Červený proužek na závěsu dokonale ladí s barvou obou křesel. A polštáře na nich zase s odstínem závěsu.

Jednoduché záclony

Jak vidíte, použít se dají i záclony jednoduché. Nemusí to být vždy jenom řešení s různými krajkami a ornamenty, v bílém provedení. Zde můžete vidět jednoduchou záclonu laděnou spíše do žlutého odstínu, která v kombinaci se stejně barevným závěsem, ale i tapetě na stěně vypadá velice povedeně.

Květinové vzory

Když se nebojíte, můžete zkusit i něco odvážnějšího. V tomto případě to jsou květinkové vzory, které se nachází jak na závěsech, tak je mají i záclony. A opět nezapomeňte na barevné ladění se polštáři na gauči. Ty jsou jak ve stejné barvě, tak na nich jsou i stejné červené květy.

Inspirujte se dalšími variantami

Výše popsané možnosti nejsou jedinou variantou vaší inspirace. Podívejte se s námi na několik dalších možností, které se jistě budou hodit i vám samotným.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]