Zahradní chatka vznikla z materiálu, který byl určený k likvidaci

Staré palety, které se už nepoužívají k přepravě zboží, jsou v podstatě odpadem. Ten se dá ale efektivně využít. Přesně to ukázal muž, který se rozhodl pro stavbu zahradní chatky. Většina lidí by použila klasické materiály, ale on si zvolil staré palety. Dlouho je střídat a schraňoval. A když jich měl dost, mohl se pustit do práce.

Bez základů to nešlo

Je pravda, že pár jiných stavebních materiálů přece jenom musel využít. A to hlavně na základy své chaty, na které nemohl použít staré palety, ale použil ztracené bednění. Dále samozřejmě musel z něčeho udělat střechu či obložení. Vše však sehnal velmi výhodně, nebo zdarma a tak náklady na stavbu oproti klasické zahradní chatce byly stále v podstatě při zemi.

Konstrukce z palet

Když byly základy hotové, pustil se do toho hlavního. Vzal jednotlivé palety a začal realizovat základy své zahradní chatky. I ty samozřejmě měl buď za symbolickou cenu, nebo zcela zdarma. Palety se ukázaly jako dobrá volba. Jak proto, že jsou pevné a odolné a na obvod zahradní chatky se proto velmi hodí. Dalším pozitivem je také to, že jsou velké a tak stačí jenom několik palet k sobě a téměř kompletní hrubá stavba je hotová.

Na střechu trámy

Když byly obvodové stěny hotové, bylo třeba realizovat střechu. I tady se použily v podstatě klasické stavební materiály. Ne sice staré palety, ale bylo to dřevo v podobě trámů.

Tento základ však už byl pokryt prkny, které muž získat rozebráním jednotlivých palet. Takže i na část konstrukce střechy použil to, co měl po ruce.

Výsledek vypadá skvěle

Když se podíváte na výsledek, jenom těžko vás napadnou dvě zajímavé věci, které se k této chatce vážou. První věcí je to, že na stavbu byly použity staré palety.  A tou druhou je to, že výsledek vypadá naprosto fantasticky. A tím výhody nekončí, jelikož stavba je také maximálně praktická. A může se stát dobrou inspirací pro toho, kdo na své zahradě plánuje postavit něco podobného.

Fotografie: Altamente

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]