Chytré a úsporné pěstování jahod pomocí trubek, kapsářů a palet

Jahody běžně pěstují lidé v záhonech. Rozhodně to však není jediná možnost, jak si během léta pochutnat na tomto skvělém ovoci. Tipy, jak pěstovat jahody i mimo záhon uvítají lidé s malou zahrádkou nebo ti, kteří zahrádku nemají, ale mohou pěstovat alespoň na terase či balkoně.

Pěstování v trubkách

Jestliže nemáte jinou možnost nebo si jen zkrátka chcete vyzkoušet i jiný typ pěstování jahod, můžete to zkusit pomocí trubek. Buď je dostanete koupit, možná se vám i někde válí nevyužité ve sklepě či garáži. Trubky můžete uložit jak jen budete chtít – vodorovně i svisle, jak vám nejvíce vyhovuje. Do trubek je nutné vyřezat otvory, pak je stačí naplnit zeminou a zasadit jahody.

Květináčová pyramida

Pyramidy na jahody mohou být plastové, ale i dřevěné. Opět máte možnost koupit hotový výrobek nebo si sami něco vyrobit. Mnohdy stačí dobrý nápad. Co třeba pyramida z pneumatik?

Zavěšené plechovky

Nedostatek místa vyřeší i závěsné květináče, košíky nebo plechovky, které lze recyklovat. Pověsit je můžete na balkon, terasu nebo někam na zahrádku. Ovšem pamatujte vždy na to, že jahody potřebují dostatek sluníčka.

Kapsáře

Kapsáře jsou rovněž skvělým řešením. Ono je vůbec v poslední době oblíbené pěstovat ovoce a zeleninu v textilních pytlích. Kapsář stačí pověsit (jsou i závěsné varianty) nebo postavit na slunné místo, naplnit zeminou a zasadit jahody.

Vysloužilá paleta

Pokud máte k dispozici starou vysloužilou paletu, můžete ji použít k pěstování jahod. Jediné co musíte udělat, postavit paletu tak, aby nehrozil její pád. Rovněž se vyhýbejte ošetřeným paletám, kvůli toxinům, které by mohlo dřevo obsahovat.

Džbán na jahody

Speciální džbán je přímo určen k pěstování jahod. Vypadá skvěle, ušetří vám spoustu místa a uvítáte ho třeba na balkon.

Fotografie: Gardenandhappy, Icreativeideas