Zahradník se podělil o nevšední postupy, které usnadní pěstování zeleniny

Pokud vlastníte zahrádku, určitě čas od času dumáte nad tím, jak si pěstování ovoce a zeleniny usnadnit. Hlavním cílem pak bývá především dobrá a hojná úroda. Zahrada poskytne mnoho různých možností. Postačí jen zapojit trochu té fantazie a být také trpělivý. Přinášíme vám několik zajímavých tipů, které můžete vzápětí hned vyzkoušet.

Pěstování salátu v pytlích

Pěstování i sklizeň salátu bude jednodušší a praktičtější, když jej zasadíte do plastových sáčků a ty pověsíte na větve od stromu, nebo bambusové tyče. Vytvoříte tak zelenině jakýsi improvizovaný skleník.

Velice efektivním řešením je i výsadba salátu do pytlů od brambor. Ty jsou většinou vyrobené z materiálu prodyšného, proto se zeleni bude také dobře dařit a navíc takové „květináče“ vypadají velice stylově.

Další skvělé možnosti

Využít můžete i plechový sud, který již k ničemu nepotřebujete. Jednoduše jej naplníte půdou, zasadíte papriky, okurky, rajčata a podobně, a pak už postačí jen pravidelně zalévat, hnojit a čekat na období sklizně.

Stejně jako staré plechové sudy lze upotřebit plastové kbelíky. A zručný kutil si může vyrobit dokonce i velice sofistikovaný zavlažovací systém, díky němuž budou vaše rostliny kontinuálně zavlažované.

V případě, že pěstujete rajčata, můžete nad květináč vyplést válcovitou mříž, na které se výhonky snadno přichytí. Nemusíte je tak vyvazovat na tyč. Aby se lépe plodiny přenášely, je možné květináč umístit do textilního organizéru, nebo tašky s poutky.

Velice praktická je vertikální metoda pěstování zeleniny a ovoce. Rostlina tak bude jednoduše „hlavou vzhůru“. Takto lze pěstovat jak rajčata, tak papriky a lilky. Užitečné jsou, co se týká zavlažování i obyčejné plastové PET lahve. Někteří zahradníci jsou natolik vynalézaví, že je napojují na infuzní sety a dodávají tak svým rostlinám průběžně vláhu.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]