Základní kroky při realizaci septiku

Řešení odpadních vod může představovat v některých případech poměrně zásadní problém při realizaci bydlení. V poslední době se tato problematika dá řešit nejrůznějšími vysoce efektivními postupy, které vám ušetří spoustu starostí a práce. Mezi jedny z nich patří i plastové samonosné septiky.

Septiky neslouží pouze k samotnému zadržování odpadní vody, ale umožňují rovněž částečné čištění a odvod vody. Rozhodnete-li se pro septik, je důležité vědět, jak přesně postupovat.

Samonosné septiky představují jednoduchou realizaci

Plastové samonosné septiky se vyznačují pevnou konstrukcí, která ve většině případů nevyžaduje žádné složité práce při osazování. Celý postup se dá zvládnout během několika jednoduchých kroků. Důležitým předpokladem je však potřebné technické vybavení.

Jak postupovat při montáži septiku?

V prvním kroku je důležité mít přesnou představu o parametrech septiku. Důležitou roli hraje v tomto případě především tvar a rozměry. Doporučujeme se poradit s profesionály, kteří vám na základě přesných parametrů nemovitosti navrhnou nejefektivnější řešení.

Máte-li plastový septik již k dispozici, nic vám nebrání v počátku realizace jeho osazení. Na předem vybraném místě je nyní zapotřebí vykopat dostatečně hluboká díra. Vzhledem k hloubce se vyplatí využít výkopovou techniku. Rozměry výkopu se budou odvíjet od rozměrů plastového septiku.

V dalším kroku je nutné vybetonovat dno výkopu, kam bude septik následně vsazen. Ve většině terénů není zapotřebí betonovat boky jámy – postačí obsypání pískem a následně jemnou zeminou.

Pokud by se však jednalo o problematický terén, například svah nebo pojezdová plocha či místo s výskytem podzemních vod, je vhodné z preventivních důvodů i betonování bočních stěn výkopu.

Septiky Kellner splňují náročné požadavky

Rozhodnete-li se pro pořízení septiku, popřemýšlejte nad produkty od společnosti Kellner, které se vyznačují vysokou kvalitou. Tyto septiky jsou vyrobeny z polypropylenu, tento materiál zajišťuje spojení nízké hmotnosti a vysoké mechanické i chemické odolnosti. Jejich montáž je značně jednoduchá – vystačuje využít výše zmiňovaný jednoduchý postup.

Samonosné septiky od společnosti Kellner jsou variabilní nejen do rozměrů, ale lze je také doplnit přepážkami nebo přídavným potrubím. V případě potřeby není problém ani technicky propojit více septikových systémů.

Při realizaci septiků odpadních vod je důležité nic neuspěchat. Vše pečlivě promyslet a zvážit. Určitě se vyplatí poradenství s odborníky, kteří vám dokážou odpovědět na veškeré vaše otázky s touto problematikou souvisejících.