Pánev je praktické kuchyňské nádobí, ale po čase se stává nepoužitelným. V průběhu smažení se v ní zapéká mastnota, tudíž je nutné tento problém urychleně řešit.
Drhnutí hrnců je úmorné. I mistr kuchař se někdy utne a podaří se mu nádobí hodně zašpinit. Časté používání pánve je ve všech domácnostech klasika. Usmažíte si na ní řízek, naložené maso nebo vajíčka. I když je práce s pánví praktická a snadná, po uvaření jídla nastane obtíž. Nikdo ji nechce omývat. Ruku na srdce. Se zapečenou mastnotu si neporadí ani myčka na nádobí.
Inspirujte se radou našich babiček
Na internetu najdete nespočet triků na to, jak odstranit saze a zažranou mastnotu z pánve. Jenomže ne všechny fungují. Nejhorší je, když je špína opravdu hodně zapečená. Pánev se stává nepoužitelnou. Nenechte nic náhodě a vyzkoušejte fígl, který praktikovaly už naše babičky. Nebudete k němu potřebovat nic závratného, postačí vám obyčejný bílý ocet. Ten se nachází v každé domácnosti, protože je nepostradatelnou složkou mnoha jídel a funguje jako dokonalý čistič.
Zapomeňte na chemické čističe
Pravidelný úklid kuchyně je klíčem ke spokojenosti a udržení čistoty. Jestliže ho jen jednou zanedbáte, nedopadne to dobře. Práce vám zabere dlouhou dobu a přijdete o drahocenný čas strávený s rodinou. Jinak to není ani s drhnutím pánve. Toto oblíbené kuchyňské nádobí je náchylné na zapečení, protože se na něm smaží jídla při vysokých teplotách. Nedělejte kompromisy a vyzkoušejte osvědčený postup pro odmaštění.
- Jako první si dejte na sporák špinavou pánev a zahřejte ji.
- Poté do ní nalijte dostatečné množství octa. Nečistoty musí být ponořeny.
- Pánev dolijte vodou a zahřívejte ji po dobu 5 minut.
- Již po chvíli uvidíte, jak se usazeniny z pánve uvolňují.
- Po ukončení procesu nechte nádobí zchladit a pečlivě ho omyjte běžným mycím prostředkem.
Zdroj: Mandarynka