Praktický trik pro učenlivé hospodyně, jak zbavit mastnoty plastové krabičky na domácí pokrmy

Fotografie: Depositphotos

Plastové krabičky jsou oblíbené na přenos uvařených pokrmů do práce nebo do školy. Jejich mytí však není zcela jednoduché.

Mastné skvrny jsou asi nejméně oblíbenými skvrnami v kuchyni vůbec. Jinak tomu není ani v případě umělohmotných misek, které kvůli mastnotě z pokrmů brzy vypadají opravdu zašlé. Jestliže chcete tuto nepříjemnost jednoduše překonat, můžete si osvojit jeden ze způsobů odmašťování. Na plastových nádobách odteď nebudou ani stopy po skvrnách a mastnotě. Budou krásně čisté, jako nové.

Pryč s mastným filmem

Odstranění mastného filmu z plastových nádob někdy vyžaduje opravdu hodně úkonů. Bohužel nestačí jen misku umýt jarovou vodou. Zvlášť pokud je mastnota ještě barevná, nejčastěji oranžová. Vhodné je v takovém případě použít přípravky na odstraňování skvrn v domácnosti, které misku zaručeně odmastí. Využít můžete například jedlou sodu, kterou smícháte s esenciálním olejem.

Fotografie: Pixabay

Pochopitelně je třeba přidat i dva šálky vody. Potom použijte hadřík z mikrovlákna a otřete mastný povrch nádoby. Následně ji opláchněte čistou vodou. Krystaly sody jsou skvělým odstraňovačem skvrn bez chemie. Můžete je nahradit také vločkami marseillského mýdla. Jde o přírodní a biologicky odbouratelné mýdlo. Jeho hobliny stačí rozpustit ve vroucí vodě a počkat, až vystydne.

Pomůže také bílý ocet

Skvělý v boji proti mastnotě je také obyčejný bílá ocet. Nejprve je potřeba z nádoby odstranit zbytky jídla a pak ji otřít papírovou utěrkou. Následně je nutné ji opláchnout teplou vodou a nakonec do ní nalijte ocet. Zavřete víko, nechte půl hodiny působit. Ocet neutralizuje pachy potravin a také rozloží mastné skvrny. Má navíc antibakteriální vlastnosti a vaši nádobu na teplé domácí pokrmy vydezinfikuje.

Fotografie: Pixabay

Jestliže jsou na umělohmotné misce oranžové mapy, pak je dobré do octa přidat ještě šťávu z vymačkaného citronu. V takovém případě je vhodné nechat směs kyselin působit asi hodinu. Citron má bělicí účinek a ten vám umožní odstranění skvrn. Po působení roztok nalijte do dřezu a nádobu přetřete houbičkou z mikrovlákna. Na odolné skvrny lze použít abrazivní stranu houbičky.

Zdroj: Goodhousekeeping

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]