Zařiďte si byt útulně a ušetřete díky tomu za spotřebu elektřiny

Jak s pomalu blížícím se podzimem ušetřit za elektřinu? Stačí dodržet několik praktických tipů a triků, díky nimž zařídíte svůj domov útulně, ale zároveň prakticky a tak, že nebudete muset v místnostech zbytečně přetápět. V čem spočívají jednoduché kroky, které vám ušetří peníze?

Volný prostor kolem radiátorů a využití denního světla

Pokud zařídíte místnosti v domácnosti tak, že v nich nábytek systematicky rozmístíte, necháte prostor kolem topení a využijete přirozené světlo z oken naplno, půjde dolů vaše spotřeba energií. Přesvědčit se o tom budete moci při pouhém pohledu na váš rozvaděč. Než se tedy dáte do stěhování nábytku a výměny oken, vše si pečlivě promyslete a snažte se myslet prakticky.

Praktická izolace stěn pro udržení tepla v místnosti

Kromě toho, že musí být volný prostor kolem radiátorů, myslete také na to, jak máte rozestavěný nábytek. Skříně a komody postavte kolem zdí a vytvořte z nich tak další izolační vrstvu. Dovoluje-li to styl, ve kterém je vaše domácnosti zařízená, nechte si některé stěny obložit dřevem. Kromě nápaditého designu tím získáte skvělou izolaci.

Svíčky, závěsy a intimní osvětlení

Jakmile se začnou dny povážlivě zkracovat, zahalte okna do závěsů z těžkých látek. Díky tomu dodáte místnosti na útulnosti a rovněž posílíte izolaci. Pro intimní osvětlení zapalte svíčky a menší lampy. Nevyžaduje-li to činnost, jíž se věnujete, nesviťte zbytečně velkými stropními světly. Ke sledování televize vám postačí stojací či stolní lampy vedle sedací soupravy.

Myslete prakticky a zařiďte si svůj domov útulně a s ohledem na to, jaké bude mít rozmístění nábytku vliv na izolaci jednotlivých místností. Okolí radiátorů udržujte prázdné a čisté, zatímco okna začněte po západu slunce zahalovat těžkými závěsy, aby se vám teplo v místnosti udrželo co nejdéle.