Zařiďte si obývák levně a stylově díky slevovým kupónem

Zařídit domácnost nebo jen jednu místnost vždy něco stojí. O to více, pokud chcete, aby vše spolu ladilo a cítili jste se v ní příjemně. Dnes vám proto poradíme, na co všechno myslet při zařizování obývacího pokoje, a jak přitom můžete ušetřit.

Jak zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj je místo, kde se setkává celá rodina, kde usadíte své návštěvy a využíváte ji také na relax. Aby vyhověla takovým náročným požadavkům na všestrannost, měli byste jí zařizování věnovat dostatečnou pozornost. V tomto případě záleží i na malých detailech.

Před tím, než začnete, se posaďte a zamyslete se. Co všechno chcete, aby obývák nabídl? Je to komfort při lenošení? Prostor plný zábavy na oslavy v kruhu přátel? Nebo si potřebujete v obýváku vytvořit malý pracovní koutek? V závislosti na vašich odpovědí můžete začít s plánováním.

Začněte barvami

Jako první si zvolte barevné odstíny. Na výběr máte celou barevnou paletu a množství jedinečných kombinací. Můžete se rozhodnout, že se celý obývák bude nést v jednom tónu s jemnými akcenty vytvořenými pomocí doplňků. Další možností je vydat se cestou výrazného barevného kontrastu. V takovém případě vneste barevnost i na stěny místnosti, čímž celý efekt znásobíte. Velmi pěkně vypadá kombinace jemných přírodních odstínů a výrazných vzorů na koberci, přehoz na sedačku nebo závěsech.

Vyberte základní nábytek

Následuje výběr sedací soupravy a obývákové sestavy. Při rozhodování o konkrétních modelech vezměte kromě barevnosti v úvahu zejména tvar a rozměry. Sedačku si můžete vybrat v různých provedeních. Do menší místnosti jsou nejvhodnější lineární sedačky a pohovky. Pokud máte často návštěvy, které u vás prospí, určitě myslete i na možnost rozkládání. Naopak do obývacího pokoje, která disponuje velkorysým prostorem, si můžete vybrat rohovou sedačku nebo také sedačku ve tvaru U. Tyto modely velmi pěkně vypadají i v obýváku propojené s kuchyní.

Velikost sedačky bude záviset na počtu lidí, kteří na ní budou sedávat. Měli byste mít dostatek míst k sezení minimálně pro vaši rodinu. Pokud to prostor dovoluje, další místa vytvoříte pomocí křesel, taburetů nebo pufů.

Moderní obývákové sestavy vnášejí do místnosti vzdušnost. I zde máte na výběr z mnoha modelů a sestav. Konkrétní volba bude záviset na vašeho vkusu, stylu zařízení, který jste zvolili, a množství úložného prostoru, který potřebujete vytvořit. K dispozici jsou různé policové sestavy, TV stolky, závěsné i stojící skříňky a vitríny. Moderním prvkem, který dodá celému obýváku zcela nový nádech je podsvícení vitrín a poliček.

Náš tip: Vše do obývacího pokoje i ostatních místností vašeho domova nakoupíte levněji celkem jednoduše. Asko sleva nebo Sconto slevový kód potěší každýho.

Doplňkové kusy nábytku a dekorace

Po hlavních kusech nábytku následují doplňkové. Můžete si vybrat různé designové skříňky, konferenční stolek, křesla, poličky na květiny nebo servírovací stolky. Vzhled obývacího pokoje doladíte do dokonalosti textiliemi v podobě koberce, záclon, závěsů a dekoračních polštářů. Nezapomeňte ani na dekorace na poličky, které dodají pokoji osobitý ráz. Obývák je místo, kde se něco přímo ptá na stěnu. Můžete zvolit designové zrcadlo, obraz, zvětšenou uměleckou fotografii nebo koláž menších obrázků či poliček s drobnými dekoracemi.

Pěkná, stylová a za rozumné peníze

Naplnit tento seznam kousky, které se vám budou opravdu líbit, není žádná levná záležitost. Abyste ušetřili, využijte při nákupech slevové kupóny. Slevové kupóny si uplatníte na vše, co budete potřebovat – od barev na vymalování stěn až po dekorace na poličky a svítidla.