Zářivě čistá domácnost díky postupům, které používají profesionální uklízečky. Nezná je více jak 90% lidí

Fotografie: Getty Images

Na žebříčku nejoblíbenějších úkonů zařadí úklid domácnosti jen málokdo. Přesto je tato činnost pro naše zdraví zásadní. Naštěstí existuje řada zaručených metod, které přispějí k celkové čistotě, aniž bychom museli vynakládat veškeré své síly a čas.

Ocet – základ čistoty

K tomu, abychom dosáhli čistoty vodovodních kohoutků, není nutné vynakládat příliš mnoho sil ani drahé čisticí prostředky. Za tímto účelem potřebujeme pouze papírové utěrky a ocet. Jak na to? Utěrky necháme nasáknout octem a kohoutek jimi zabalíme. Působit je necháme po dobu cca 30 minut, po sejmutí kohoutek opláchneme teplou vodou. Po této kúře bude kohoutek jako nový.

Ocet má také výborné lešticí schopnosti, proto je ideálním přípravkem také k umývání oken, zrcadel a dalších skleněných ploch. K tomu poslouží roztok s vodou v poměru 1:1. Nejlepšího efektu pak docílíme, pokud danou plochu vyleštíme starými punčochami.

Fotografie: Freepik

Jak na plíseň a nečistoty ve spárech mezi kachličkami?

Místem, kde se plísně a podobné zdraví ohrožující nečistoty mohou objevovat skutečně v hojném počtu, je bezesporu koupelna. Vlhko a teplo je ideálním prostředím nejen pro vznik, ale také pro další rozmnožování těchto zdraví ohrožujících patogenů. Ty se tak usazují zejména ve spárech mezi kachličkami.

Spáry mezi kachličkami je možné vyčistit pomocí zubního kartáčku a jedlé sody. Jak na to? 3 čajové lžičky rozpustíme ve sklenici vody (cca 200 ml). Roztok naneseme přímo na dané místo, to posléze vydrhneme starým zubním kartáčkem.

Fotografie: Freepik

Čistá vana

Udržet čistotu vany je z dlouhodobého hlediska oříšek i pro ty nejzkušenější. Zejména u starších typů van nám v tomto nepomohou ani mnohé chemické prostředky. Co s tím? Pomůže obyčejné bělidlo. Do něj ponoříme bavlněné kuličky (množství dle rozměrů vany). Jakmile jsou všechny nasáklé, vyjmeme je z roztoku a rovnoměrně rozložíme do vany, kde je necháme působit přes noc. Ráno vanu vyčistíme houbou.

Kam ruka nedosáhne

…dosáhne mop. Nejčastěji se jedná o stěny a vysoké stropy. Právě na tato místa se hojně usazují vrstvy prachu. Abychom se jich zbavili, vynakládáme často značné úsilí, které nás kromě času stojí také mnoho sil a riskování vlastního zdraví. Nic z toho není nutné, za tímto účelem můžeme použít mop, který nejprve navlhčíme v čisté vodě.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]