Zaseknutý klíč v zámku zvládnete vyřešit i bez nutnosti drahé návštěvy zámečníka

Fotografie: Depositphotos

Pokud se vám podařilo zaseknout a zlomit klíč v zámku, existují spolehlivá řešení, jak ho odstranit v rekordním čase.

Téměř každému se někdy stalo, že se mu zkrátka zaseknul klíč v zámku. Toto je ale problém, který můžete vyřešit sami, nebudete muset volat žádného profesionála. Vyjmout zlomený klíč ze zámku je možné pomocí několika triků. Pokud je budete znát a ocitnete se v této nepříjemné situaci, už nebudete potřebovat zámečníka, zvládnete to sami.

Budete potřebovat mazivo

K odstranění klíče budete potřebovat grafitové mazivo, které snadno získáte v železářství. Je ale třeba vyhnout se těm, které jsou na bázi oleje, protože ty se mohou lehce přilepit na stěny vašeho zámku. Před aplikací začněte zarovnáním uzávěru tohoto nástroje se zámkem. Pomocí jehlových kleští vyjměte zlomený klíč, jenž bude snadno klouzat. Poté už jen odstraňte přebytečnou tekutinu.

Zkuste malou pilku na kov

Tento malý kousek kovu, který lze snadno najít v obchodě pro kutily, je ideální pro vytažení vašeho zaseklého klíče. Chcete-li to opravit, bude stačit, když vložíte pilku na kov do zámku. Otočte ji a několikrát zatáhněte směrem k sobě. Za malou chvilku by měl vypadnout zbytek zalomeného klíče. Jednoduché, že?

Pinzeta je také skvělá

K vyřešení tohoto nepříjemného problému může stačit pouze obyčejná pinzeta. Tento nástroj by měl být dostatečně široký, aby uchopil konec zlomeného klíče. Bude také velmi důležité, aby konec klíče vyčníval, jinak ho nebudete moci vyjmout. Je to opravdu velmi jednoduché, takže volat kvůli tomu zámečníka by byl vážně nesmysl.

Fotografie: Pixabay

Kladivo také může pomoci

Tato metoda už bude vyžadovat trochu zručnosti a dovednosti kutila. A z dobrého důvodu bude nutné zámek předtím demontovat. Pomocí kladiva pořádně udeřte na kolík na straně zámku a držte ho v klidu. Zlomený konec klíče odpadne a vy můžete rozbitý kus dveří znova opravit. Na tom už nic není.

Zdroj: Wcmanet, TheHomeHackDIY

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]