Nízký tlak vody má jasné řešení. Netrapte se zbytečně při sprchování nebo mytí nádobí

Fotografie: Depositphotos

Nízký tlak vody je nepříjemnou záležitostí a častý problém. Avšak je naprosto legitimní mít obavy, pokud ve vaší domácnosti hladina tlaku klesne.

Snížení tlaku může mít různé příčiny. Může to být například mírně uzavřený hlavní vodovodní ventil, nebo částečně ucpaný kohoutek. V jiných případech může být důvod vážnější, jako je ucpané vodovodní potrubí nebo špatné těsnění vodovodního systému. Z důvodu velkého množství příčin existuje hned několik způsobů, jak problém identifikovat a vyřešit. Aby se ale našlo to nejvhodnější řešení, je nutné nejprve zjistit, o jakou příčinu se jedná.

Jaké jsou příčiny nízkého tlaku vody

Příčiny nízkého tlaku můžeme zjistit velice snadno, protože jsou často důsledkem ucpaného nebo špatně uzavřeného ventilu. Tyto faktory mohou přispívat k dočasnému nízkému tlaku v hydraulickém systému, v jiných případech může být problémem také například plíseň a špína. V dnešní době může být nízký tlak způsoben kvůli současnému používání několika lidmi.

Pokud potřebujete rychlé a snadné řešení, stačí nainstalovat akumulační nádrž a nastavit automatický čerpací systém. Díky tomuto řešení se vždy, když bude tlak vody nedostatečný, poskytne potřebný tah, aby tlak vody více neklesal a akumulační nádrž bude fungovat optimálně. Před instalací je ale nutné zjistit veškeré možné příčiny, protože například v případě ucpaného potrubí nebude tento systém fungovat a je potřeba potrubí opravit.

Řešení a opravy

Problém s nízkým tlakem vody se může vyskytnout v jakoukoliv dobu, aniž bychom to čekali. Když takový problém nastane, je potřeba nejprve zkontrolovat a zjistit, jestli je problém v jednom samostatném kohoutku, nebo jestli se rozšířil i do ostatních kohoutků. Pokud se jedná o problém jednoho kohoutku, měl by se nejdříve odebrat regulátor a poté zkontrolovat provzdušňovač. V tomto případě je možné použít akumulační nádrž zmíněný výše.

Fotografie: Pixabay

V opačném případě, pokud nízký tlak vody postihne hned několik kohoutků, je nejideálnější a nejbezpečnější  variantou kontaktovat profesionální službu, která s tímto problémem může pomoct, aby nedošlo k větším škodám v místě, kde se problém nachází. Aby se předešlo takovým problémům, je důležité si hlídat, aby byl tlak vody v optimálním stavu, musí mít mezi 1,5 až 3 bary.

Zdroj: BobVila

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]