Trápí vás zatuchlé oblečení, které má svou charakteristickou vůni, kvůli kterého raději nenosíte? A po opětovném praní je problém stejný? Patrně děláte něco špatně. Proto se zaměříme nejenom na chyby, ale hlavně na správné postupy toho, že vaše oblečení už nebude zapáchat zatuchlinou, ale bude dokonale svěží.
Vyčistěte svou pračku
I když se to nezdá, tak zatuchlé oblečení může způsobovat i vaše pračka. Pokud je plná bakterií, nečistot a plísní, tak hrozí to, že se vše přesune na váš outfit. Když k němu přičichnete, nebude to vábná vůně. Na vyčištění pračky použijte buď specializované přípravky, nebo obyčejný ocet. Nejlepší je nalít ocet místo prášku a zapnout klasický program a následně mechanicky dočistit těsnění a dvířka.
Perte s bílým octem
U octu ještě zůstaneme. Tentokrát se zaměříme na ten bílý. Smíchejte ho s vodou a před praním do něho namočte prádlo asi na 20 minut. To následně standardně vyperte. Zatuchlé oblečení se může objevovat proto, že na něm jsou bakterie. Díky tomu, že použijete směs bílého octu je jednoduše zahubíte. A klasický prací cyklus zajistí, že ocet nebude nijak cítit.
Sušte správně
Jak nemít zatuchlé oblečení? Nejlepší je sušit ho venku. Tedy na šňůrách na místě, kde vane vítr a svítí slunce. Nejenom, že prádlo bude suché, ale získá si i svou nenapodobitelnou vůni a svěžest, kterou mu sušička nikdy nedokáže dát. Dále doporučujeme dát prádlo sušit hned po vyprání. S každou minutou, co leží v pračce vlhké se zvyšuje riziko, že bude cítit.
Roli hraje i správné ukládání
Do skříně ho ukládejte jenom pokud jste si jisti, že je dokonale suché. Jinak ne. Zatuchlé oblečení takto ovlivní i řadu jiných, ve stejné skříni. Také myslete na to, že by ani ve vaší skříni neměla být jakákoliv vlhkost. Použít se dají třeba různé pohlcovače, stejně jako se můžete snažit udržovat i optimální vlhkost ve vašem bytě. Skříň by navíc neměla být stále zavřená. Čas od času v ní vyvětrejte.