Koupil chátrající dům, kvůli kterému se mu jeho okolí vysmálo. Všem vytřel zrak dechberoucí přestavbou

Fotografie: Freepik

Levný a obyčejný, ale se solidním základem. Takový dům si za svůj projekt zvolil mladý stavitel, který na domě nenechal kámen na kameni.

Nemovitost za necelých 300 tisíc? Ano, i taková se dá v USA pořídit – nicméně je od prvního pohledu jasné, že bude muset projít celkovou rekonstrukcí. Té se ujal mladý muž, jenž dům z gruntu zmodernizoval, a to téměř bez pomoci.

Stavitel, který se práce nebojí

Na portálu YouTube ho lze najít jako Homemade Home, a jak zde sám uvádí, baví ho stavět, vytvářet nové věci a zlepšovat se. Tento „hodinový manžel“ se zkrátka umí postarat nejen o rozbité spotřebiče či opravu nábytku, ale nezalekne se ani kompletní rekonstrukce domu. Příbytky, které poctí svou šikovností, si ale dobře vybírá.

Obyčejně se mu do rukou dostávají nemovitosti, o něž nemá nikdo zájem. Právě díky tomu bývá ale jejich cena příznivá – tak tomu bylo i u domku, jehož rekonstrukci muž provedl víceméně sám. Stál ho pouhých cca 273 tisíc korun, a i když zvenku vypadal trochu ošuntělý, mladý muž za jeho cihlovým základem, jednoduchou sedlovou střechou a dřevěnou verandou viděl víc.

Muž svou přestavbou nadchl celý internet. Lidé mu nevěří, že toto použil jako základ elegantního srubu

Rekonstrukce krok za krokem

Nejdříve bylo nutné dům odhalit doslova na kost. Stavitel tak vyboural nejen všechny příčky, ale strhl i stropy a vytrhal podlahy. Celé vnitřní konstrukci domu pak dal nový prkenný základ, který zadělal překližkou, jak uvádí pro portál MadlyOdd. Do nově odizolovaných zdí zabudoval rovněž novou elektroinstalaci a potrubí. Proměnou dům prošel i zvenčí – muž mu opravil střechu, udělal novou fasádu a zbudoval novou verandu, která tak poskytla praktické zázemí, jak jej popisuje i portál AlusaPro.

Muž chtěl ponechat domek jednoduchý, proto nepřekvapí výsledné minimalistické pojetí interiéru. Nachází se v něm jedna větší vstupní místnost, na kterou po pravé straně navazuje ložnice s oddělenou koupelnou a úložným prostorem. Zadní část domu tvoří kuchyňská zóna a uzavřená technická místnost. Muž dům nyní pronajímá. Jinou podobně zdařilou rekonstrukci domu z roku 1960 si můžete prohlédnout na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*