Abyste si mohli užít poklidný večer na zahradě bez rušivé přítomnosti otravných komárů, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Před komáry vás ochrání kávová sedlina.
Komáři jsou škodlivým bodavým hmyzem, po jejichž píchnutí vaše pokožka mírně oteče a místo vpichu nepříjemně svědí. Nejčastěji se komáři rozmnožují v letních měsících a jejich přítomnost je opravdu rušivá. Kromě repelentů a chemických přípravků proti nim můžete k jejich odstranění použít kávovou sedlinu. Tato přírodní alternativa chemických přípravků ušetří nejen vaše peníze, ale i životní prostředí.
Využijte přírodní přípravky v boji proti hmyzu
V obchodě naleznete spoustu chemických přípravků, které vás jakéhokoliv obtěžujícího hmyzu zbaví. Jejich pořizovací cena ale není úplně nejnižší. Chemikálie obsažené v těchto přípravcích mohou být navíc nebezpečné pro vaše děti nebo domácí mazlíčky. Abyste otravné komáry odpudili, sáhněte raději po přírodním řešení. Tímto trikem ušetříte peníze za speciální postřiky a ochráníte své zdraví.
Zažeňte komáry pomocí kávové sedliny
Ať už si chcete užít teplý večer na zahradě, nebo se chystáte do postele, bzučení komárů ani jejich píchnutí není nic příjemného. Naštěstí je můžete odradit s pomocí kávové sedliny. Abyste komáry drželi v co největší vzdálenosti od vás, vložte do misky hliníkovou fólii a rozprostřete na ni kávovou sedlinu. Nechte ji pár minut zaschnout a nakonec ji zapalte. Kouř z kávové sedliny zafunguje jako vynikající repelent.
Komáry odradí silné aroma
Komáři, stejně jako většina hmyzu, jsou velmi citliví na určité pachy. Některé vůně je přitahují, jiné pachy naopak odpuzují. Vůně kávy je pro komáry velmi silná a nepříjemná. Tím, že kávovou sedlinu zapálíte, aroma kávy se stane intenzivnějším. Venku bohužel vůně kávy rychle vyprchá a brzy budete muset nejspíš zapálit další dávku kávové sedliny. Ve vnitřních prostorách ale bude vůně působit mnohem déle.
Další způsoby, jak využít kávovou sedlinu
Z kávové sedliny si můžete snadno vyrobit svíčku. Rozpusťte včelí vosk a trochu kávové sedliny do něj rozmíchejte. Směs přelijte do sklenice a vložte do něj knot. Svíčku s lahodnou vůní kávy máte rychle hotovou. Živiny z kávové sedliny si opravdu užijí žížaly. Do kompostu můžete kávovou sedlinu pravidelně vysypávat. Žížaly si na ní ale pochutnají kdekoliv, a navíc její částečky mohou rozptýlit po povrchu a vyživit i půdu na vaší zahrádce.
Pomocí kávové sedliny můžete vrátit zašlému dřevu čerstvý vzhled. Stačí, když kávovou sedlinu necháte hodinu louhovat. Následně přidejte vodu s 1 lžící octa a upravte odstín tak, abyste dosáhli požadovaného zbarvení. Nakonec ji naneste na dřevo a nechte uschnout. Pokud kávovou sedlinu nasypete ke kořenům hortenzií, vykvetou vám do nádherné modré barvy. Kávovou sedlinou můžete pravidelně hnojit i orchideje, dodá jim potřebné živiny jako fosfor, draslík a dusík, které podporují její růst.
Zdroj: Bonasavoir