V aukci za starý přívěs zaplatila 7 450 Kč. Díky šikovným investicím už si po drahém bytě neposteskne

Fotografie: Milliped / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Podnikavá žena našla opuštěný přívěs pocházející podle všeho z roku 1985. Už předtím věděla, jaké to je opakovaně se stěhovat, protože během studií ji to potkalo víckrát.

Nakonec se ale setkala s úspěchem větším, než si možná představovala. Všechno to přitom začalo nálezem starého přívěsu. Ten pocházel z roku 1985 a vypadal všelijak, rozhodně ale ne obyvatelně. Hannah Doss ovšem není stěhování cizí, během studií musela příbytek měnit hned několikrát. A stejně jako mnoho žen v této době ví, jaký dopad na osobní finance může mít právě nájem. Rozhodla se proto svou situaci radikálně změnit.

Zkušenosti se stěhováním měla dostatečné

Při pohledu na zastaralou krabici ji proto napadlo, že by se mohla osamostatnit ještě nad rámec toho, co se tím slovem dnes běžně myslí. Hlavním cílem totiž bylo zbavit se nájmu. Jakkoli by byl jinde možná malý, znamenal by závazky a průběžná finanční omezení. Renovace přívěsu, i když by to znamenalo malý domov, by jí tudíž poskytla mnohem větší svobodu, a to nejen finanční. Nebyla by také závislá na jednom místě k pobytu.

Když si nechala hlavou důkladně projít všechna pro a proti, rozhodla se navrhnout si pro sebe ideální řešení. Díky otci se žena dozvěděla, že staré přívěsy se dají sehnat i ve speciálních aukcích. Vyhrát takový kus se jí nakonec podařilo jen za pouhých 350 dolarů (7 450 Kč). Ten se poměrně záhy stal také jejím domovem, ale ještě nebylo vyhráno.

Nový život pro starý kousek

Šlo o „krabici“ velkou asi 20 metrů čtverečních, dokonale však vyhovovala jejím potřebám. Další investice činila asi 9 000 dolarů (191 500 Kč) a práce zabrala další 3 měsíce. Během té doby se ovšem přívěs proměnil ve fantastický domov pro tuto mladou ženu. Především nevyužívala služeb profesionálů a prakticky všechno uvnitř i venku prováděla sama. Dnes jsou to skoro 4 roky od chvíle, kdy se ho poprvé dotkla a její život se kompletně změnil.

Úspory na nájemném i dalších výdajích znamenají, že si Hannah dokáže udržet i s malými prostředky vysoký životní standard. Minimálně tedy oproti minulosti. Nový domov skutečně jako stvořený na cesty (včetně jeho názvu – Journey, česky Cesta) se také ukázal jako perfektní příbytek nejen pro ni. Dovnitř se totiž pohodlně vejde i s přítelem a jeho psem. Jde tak o další příklad toho, že i svépomocí se dá krásně zrenovovat prakticky jakkoli starý a zašlý prostor.

Alternativní bydlení s mnoha podobami

Lidé se tomuto bydlení vydávají vstříc z různých příčin. Trend ovšem v posledních letech obecně sílí. Kromě těchto řešení „na koleně“ na něj však reagují i architektonické firmy. Modulární bydlení zažívá obrovský boom. Většinou jsou výrobci schopni vyrobit jeho díly předem v továrně pomocí 3D tisku a pak váš nový domov jen smontují na předem určeném místě. Vše už je obsaženo uvnitř a realizace zabírá jen několik hodin.

Zdroj: PositiveVibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]