Útulné a praktické bydlení pro dva v garsonce – první společné hnízdečko lásky

Přemýšlíte o prvním společném bydlení, ale nepatříte k těm, co si mohou dovolit pronájem většího bytu? To vůbec nevadí. Protože i garsonka se dá zařídit pro dva lidi tak, aby byla krásná a útulná. Jako první hnízdečko lásky je to určitě dobrý start. Nicméně je potřeba efektivně využít každý kousek místa.

Výhody bydlení v garsonce

Jako zkouška prvního společného bydlení je naprosto ideální. Pokud by něco nevyšlo, dokážete garsonku utáhnout i v jedné osobě. Neváží se k ní pouze mnohem nižší provozní náklady, ale také menší náklady na vybavení. Výhodou může být i to, že budete jeden s druhým trávit hodně času, což umožní poznat se mnohem lépe i v citlivějších okamžicích. Zatímco jeden bude vařit, druhý může pracovat na počítači a opačně. Budete se vídat při různých činnostech a poznáte, zda si brzy polezete na nervy, případně vás blízká společnost ještě více sblíží.

Nevýhody bydlení v garsonce

K nevýhodám patří nedostatek soukromí, ovšem ne pouze s ohledem jeden na druhého. Návštěvy si prakticky vodíte do obýváku, ložnice i kuchyně. Proto zvažte nejen zařízení garsonky, rozdělení na zóny, ale i to, zda vám vadí či nevadí pozvat si domů návštěvu. Rozhodně budete muset stále uklízet a stlát postel. V opačném případě nepůsobí tak malý a neuspořádaný prostor útulně.

Čeho se vyvarovat

Vyvarujte se skladování zbytečností, aby již tak malý byteček nepůsobil jako skladiště. Čím méně věcí, tím lépe. Pořiďte si opravdu jen to nejdůležitější. Nábytek volte drobnější a nepořizujte si ho mnoho.

Jak garsonku zařídit?

Ideálně tak, aby byla vzdušná. Prostor opticky zvětšíte světlými barvami a osvětlením – hodně denního světla, umělého také, skleněné povrchy a zrcadlo. To vše pomůže provzdušnit a zvětšit prostor. Z nábytku volte ten multifunkční a chytrý.

Ačkoliv jde pouze o 1 místnost, rozdělte si ji na zóny. Docílit toho můžete barvami, ale i barovým pultem, který rovnou poslouží jako jídelní stůl a ve spodní části nabídne úložný prostor. Skřínky umístěte co nejvýše. Vhodná je rovněž patrová postel. Nemáte-li vysoké stropy, lze postel umístit na pódium, pod kterým mohou být vysouvací šuplíky (chytrý úložný prostor). Místo ušetříte také tak, že si místo postele pořídíte kvalitní rozkládací gauč. Vyřešíte tak spaní i posezení s přáteli.

Vstupte do galerie plné inspirace

Nenápadně a vzdušně rozděleno na zóny

Praktické řešení pro nerušený spánek – vhodné do bytů s vyššími stropy

Malá, ale chytře rozdělaná místnost na ložnici, obývák i kuchyni

Oblíbený skandinávský styl – pro svou vzdušnost se hodí převážně do malých interiérů. Rozděleno pomocí paravánu.

V jednoduchosti spočívá kouzlo…

Obrázky: topinterior