10 věcí, které můžete lehce udělat, aby byl váš domov útulnější

Všichni víme, jak důležité je mít příjemné místo, kde můžeme odpočívat po náročném dni. Proto jsme pro vás připravili 10 věcí, které si můžete sami jednoduše vyrobit, abyste si váš domov zútulnili a stal se vaším nejoblíbenějším místem, kde se vám bude skvěle odpočívat!

1. Lampa s mračny

Spěte prakticky pod širákem! Nejprve si na kousek dřevotřísky nakreslete mráček, který vyřežete pomocí elektrické pily. Nasprejujte stříbrnou barvou a kovovými konzolemi připněte nad lampu ke zdi.

2. Koberec z oblázků

Udělejte si doma svou vlastní oblázkovou pláž. Jednoduše na starou rohožku pomoci lepicí pistole přilepte vámi vybrané kamínky – a koberec je na světě!

3. Držák na mýdlo

Vzpomínejte stále na svou letní dovolenou. Vložte do skleněné mísy na kus plastu oblázky, které slepíte dohromady. Nechte zaschnout a po vyjmutí máte krásný letní držák na mýdlo.

4. Jednoduchý obraz

Vytvořte si pestrý obraz, který zaujme všechny vaše hosty. Stačí vám k tomu plátno, akrylové barvy a široký štětec – nanášejte barvu na barvu a nenechte jediné místo volné. Abyste dosáhli geometrických tvarů, nalepte na obraz kousky lepicí pásky, které po dokončení odlepíte.

5. Roztomilý hrnek

Vytiskněte si oblíbenou fotografii a skleněný hrnek. Fotku přilepte k vnitřní straně šálku speciálním lepidlem a barvou, která je vhodná na pečení.

6. Misky z listů

Z modelovací hlíny vymodelujte plochý kus, do kterého vlisujete velký list. Nyní vezměte misku, vložte do ní jílový list, zakryjte obalem a nechte přes noc formovat do zakřiveného tvaru.

7. Kreativní svíčky

Jak zabránit, aby vosk ze svíček kapal na stůl? Nafoukněte balonek, jehož vršek pokryjete cementem. Nechte zaschnout přes noc a ráno balonek praskněte – a máte krásnou misku na svíčku.

8. Pohádkový květináč

Nevyhazujte rozbité květináče – vymyjte je, naskládejte střepy tak, abyste vevnitř vytvořili „cestičky“, do kterých nasadíte kaktusy a různé dekorace.

9. Jednoduchá váza

Vezměte si širší sklenici, okolo které upevníte stejně široké klacíky jednoduše gumičkou. V jejím místě ovažte klacíky ozdobným motouzem a už můžete jen vložit květiny.

10. Měsíční lampa

Nafoukněte kulatý balónek a přelepte několika vrstvami papírových ručníků. Až bude vše suché, jednoduše třpytivou barvou papír natřete – hned bude vypadat jako měsíc. Okolí ústí balónku nechte volné, abyste jej mohli následně prasknout a balónek vytáhnout. Položte na zem a do otvoru vložte svíčku. Měsíční lampa bude krásně svítit.

Obrázky: brightside.me