Tipy, jak v zimě zkrášlit vchodové dveře – nemusí to stát hodně

S Vánoci přichází na řadu dekorace a výzdoba, která se netýká pouze vnitřních prostor, ale i těch venkovních. Vchodové dveře jsou jakousi vizitkovou každého z nás a zkrášlit je pomocí dekorace není nic těžkého. Vyrazíte-li do přírody, nemusí to vás to stát tolik, jako kupovaná výzdoba.

V obchodních domech již znějí koledy a vánoční sortiment prodejci nabízejí od září. Není už nejvyšší čas vyladit vánoční atmosféru také u vás doma? Nemusíte čekat až bude den či dva před Štědrým dnem. Jak se praví – připravenému štěstí přeje.

Věnec – osvědčená klasika

Než začnete šílet s úklidem a pečením, můžete mít vstup do domu již hezky vyzdoben. Pravdou je, že svícny a světelné řetězy jsou otázkou adventu, ale dveře můžete mít ozdobené i celoročně – samozřejmě v každou roční dobu jinak. Osvědčenou klasikou je věnec, který sluší všem vchodovým dveřím.

Nejjednodušší je bezpochyby věnec koupit a zavěsit, když si ho však vyrobíte sami, bude vás stát sice nějaký ten čas a úsilí, na druhou stranu ušetříte peníze. Výroba věnce není složitá, stačí si koupit korpus z polystyrénu, slámy či papíru a dle libosti ozdobit. Ke zdobení můžete použít větvičky, šišky, baňky, mašle, oříšky, jablíčka, zvonečky, figurky. Potřebovat bude i tavnou pistoli, provázky, špendlíky, zlatý či stříbrný sprej apod. Podle toho, jaký věnec hodláte vyrobit.

Dary přírody

Příroda toho nabízí opravdu hodně. Máloco se vyrovná věnečku z jehličí, šišek, cesmíny a dalšími plodinami, které najdete na kterékoliv polní stezce. Věnec lze vyrobit i bez kupovaného korpusu, základ si můžete vyrobit sami, třeba z drátu. Některé plody můžete nabarvit, případně dokoupit v květinářství.

Pamatujte vždy na to, že jakákoliv dekorace by měla ladit s okolím. Tudíž je vhodné použít nejen správný dekorativní materiál, ale i barvy a celkový styl. K dřevěným oknům a dveřím bude krásně vypadat rustikální dekorace a naopak hliníkové dveře si žádají něco moderního, minimalistického. Čím universálnější výzdoba bude, tím déle vám vydrží. Některé věnce mohou být typicky zimní, takže ho můžete sundat až na jaře.

Obrázek: pixabay