4 důvody pro nákup baleného uhlí

Fotografie: Depositphotos

Balené uhlí má nesporné výhody. Tou hlavní je bezpochyby zvýšení vašeho pohodlí. Přečtěte si další silné argumenty, které vás přesvědčí o kladech pytlovaného uhlí.

Jednoduché uskladnění baleného uhlí

Když si objednáte pytlované uhlí, dočkáte se přesně navážených pytlů poskládaných na paletě. Při uskladňování se ručnímu přenesení pravděpodobně nevyhnete, ale zabere vám to rozhodně méně času, než práce se sypaným uhlím. Výhodou také je, že nepotřebujete speciální místnost, protože veškerá manipulace bude v maximální čistotě.

Bezprašnost při manipulaci s baleným uhlím

S dovezením, přeskládáním a samotným topením jsou běžně spojená oblaka prachu. Dostane se naprosto všude a těžko se ho zbavíte. Když nakoupíte balené uhlí, nemusíte řešit nepořádek. Manipulujete pouze s plastovými pytli. Když budete přikládat, troška prachu se při vysypávání uhlí z pytle možná objeví, nebude to ale nic, co byste neuklidili za pár minut.

Fotografie: Freepik

Balené uhlí ve standardizované kvalitě

Vyberete si tu správnou frakci pro váš kotel či kamna. Například pro hybridní kotle pro spalování dřevěných pelet můžete upotřebit i hnědé balené uhlí ořech 2 o velikosti jednotlivých kousků do 2,5 cm. Pro balené černé uhlí stejné frakce se používá označení hrášek. Rozměry do 4 cm mají balené hnědé uhlí i černé uhlí, které znáte jako ořech 1. Uhlí s označením kostka je vhodné pro klasická kamna a může být velké až 9 cm.

Přesně víte spotřebu

Vždy dostanete konkrétní množství uhlí, balené je v plastových pytlích, na kterých máte uveden počet kilogramů. A když si vedete statistiku, velmi lehce a přesně se dopočítáte, kolik jste spotřebovali. Na základě toho bez problému odhadnete, kolik baleného uhlí budete potřebovat příští rok. Samozřejmě přidejte i rezervu, kdyby byla zima obzvlášť mrazivá.

Balené uhlí v zimě

Už ve fázi nákupu baleného uhlí určitě přemýšlíte nad tím, že se chcete vyhnout  činnostem jako je přesypávání a sušení uhlí. Ale v zimních měsících při mrazu a prudkém střídání teplot se v pytlích může objevit troška vody. Hlavním důvodem je její přirozený obsah v hornině a také vymrznutí během teplot pod bodem mrazu

Proto když otevíráte pytel a chcete rovnou přiložit, je v balení i tekutá voda. Řešením je přinést si balené uhlí ke kamnům s předstihem, otevřít ho a nechat přebytečnou vodu odpařit. Uhlí tak bude připravené, až s ním budete potřebovat topit.

Kde pořídíte balené uhlí?

E-shop Optimtop.cz nabízí dva druhy baleného uhlí, a to hnědé i černé uhlí. Obě varianty mají v kompletním výběru frakcí s jejich speciálními názvy ořech 1, ořech 2, hrášek a kostka. Potřebujete se poradit před nákupem? Na jejich infolince najdete odborníky v oblasti pevných paliv, kteří vám rádi zodpoví vaše dotazy. Prodej baleného uhlí probíhá po paletách, které vám dovezou až před bránu vašeho domu. Zaujme vás jistě i to, že balené uhlí dopravují po celé České republice zdarma.