Trouba se bude lesknout jako v obchodě. Spolehlivě ji vyčistí obyčejná tableta do myčky

Fotografie: Depositphotos

Nebaví vás pracné drhnutí připálenin v troubě? Efektivního pomocníka najdete v malé tabletě do myčky.

Tableta do myčky – přestože už má tento čisticí prostředek v názvu definovaný svůj primární účel, nejedná se o jeho jedinou možnost využití. Překvapivě dobře si totiž umí poradit i s nečistotami a mastnotou připečenou uvnitř trouby. Jen stačí vědět, jak na to.

Když je doma „napečíno“

Čistá trouba není jenom estetickou záležitostí, ale ve své podstatě také nutností. Jak vyjmenovává portál iDnes, připečené nečistoty totiž mohou způsobit nejednu potíž, z nichž zápach je tou nejmenší. Útroby trouby obalené mastnotou nezvládají fungovat správně, takže výsledkem je nerovnoměrné propékání jídel. S takovou zátěží také musí celý spotřebič podávat vyšší výkony, aby dosáhl stejných výsledků jako dříve, což poznáte i na účtu za elektřinu. Co ale s tím?

V závislosti na tom, jak často troubu používáte, musíte také upravit frekvenci jejího úklidu. Podceňovat byste přitom neměli ani drobné nečistoty. Právě z nich se potom stávají oni nesmrtelní společníci, které cítíte při každém dalším jídle, jež v troubě upečete. Nehledě na skutečnost, že pravidelné menší mytí není tak náročné jako úklid větších připálenin po delším čase.

Rychlá a pohodlná cesta ke svěží koupelně, která oslní i hosty: Klíčem je péče o odtok i vlhkost

Efektivní úklid během chvíle

Komerční výrobky, určené přímo na drhnutí vnitřku trouby, bývají často plné silných chemikálií, které by ani kolikrát neměly přijít do styku s jídlem. Leč děje se tak. A to i přesto, že existuje spousta mnohem lepších postupů, jak zaneřáděnou troubu dostat opět do formy. V minulosti jste mohli na našem webu BydlímeÚtulně číst například o metodě čištění trouby alobalem. Další možností je pak podle portálu DomekiOgrodek využít čisticí sílu obyčejné tablety do myčky.

Tableta do myčky
Fotografie: Daniel78 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Tablety do myčky obsahují látky, které umí bojovat s mastnotou a nečistotami, rovněž pak umí bělit. Co je ale hlavní, už ze své podstaty jsou vhodné i pro kontakt s tím, co přijde do styku s jídlem. A jak tedy na to? Tabletu do myčky, nejlépe tu ze slisovaného prášku, namočte do vlažné vody a počkejte, až se rozpustí ochranný obal. Potom s ní (v gumových rukavicích) vydrhněte stěny i rošt trouby a na závěr otřete vlhkým hadříkem. Trouba se opět bude lesknout jako nová.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*