Záchod vyžaduje zaslouženou péči. Se snadným vyčištěním pomůže i kuchyňská sůl

Fotografie: Depositphotos

Prostor pod záchodovým prkénkem představuje těžko přístupné zákoutí, které se velmi špatně čistí. Se správným postupem to tak ale být nemusí.

Asi nenajdete nikoho, kdo by si nepřál mít doma uklizeno a čisto. A obzvlášť v koupelně a na toaletě je důkladný úklid nezbytný. Pokud váš domácí personál nezahrnuje také profesionální uklízečku, zbude tato nepopulární činnost opět na vás. S nečekaným trikem si ale můžete svou „službu“ s gumovými rukavicemi alespoň trochu usnadnit.

Za zavřenými dveřmi

Záchod je soukromé místo, kde se dějí věci intimního charakteru. Jejich dopad na udržování hygienického standardu je přitom zjevný. Přestože podle portálu PrimaŽeny toaleta není tím nejšpinavějším prostorem v domácnosti, je potřeba ji pravidelně umývat a otírat, aby to tak i zůstalo. Záchod si zaslouží kompletní servis alespoň jednou do týdne, po zbytek času se o jeho čistotu starají WC bloky. Ty nejen prostor mísy omývají, ale rovněž i dezinfikují.

Jakmile ale nastává čas ručního úklidu, je nutné jej udělat důkladně a bez kompromisů. Kromě standardního drhnutí pomocí záchodové štětky a otírání hadrem s čističem byste se měli zaměřit i na hůře přístupná místa. Podle webu KobietaInteria vám s tím může pomoci užitečný trik, a to sundání celého prkýnka. Sedátko bývá obvykle napojené pomocí pantů, které lze snadno vysunout do strany. Prkýnko se tak odpojí a vy můžete prostor pod ním dobře vyčistit.

Plynový sporák se stane blyštivou pýchou celé kuchyně. Postup krok za krokem

Vůně i čistota

Je pouze na vás, jaké zbraně si do svého boje proti špíně a bakteriím zvolíte. Většina i komerčních prostředků už dobře kombinuje účinné látky z přírody s těmi uměle vyrobenými. Což ale v důsledku dost často vede ke zdražování těchto výrobků a následnému zatěžování vaší peněženky. Ale to je zbytečné. Stejně jako naše babičky a prababičky můžete mít hygienicky čistou domácnost díky surovinám ze spižírny.

WC a koupelna
Fotografie: Freepik

Asi nejlepší službu vám udělá jedlá soda a ocet, mnoho úklidových rad ale zahrnuje i třeba běžnou kuchyňskou sůl. Ta totiž ve správně zvolené kombinaci dokáže odstranit i nevzhledné žluté skvrny, jak jsme informovali na BydlímeÚtulně. Domácí čisticí směsi si ale dokážou poradit i s usazeným vodním kamenem. Také dodají lesk a váš domov provoní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*