5 triků, jak si můžete zpříjemnit odpočinek na zahradě

Fotografie: Shutterstock

Zahrada je oázou klidu a míru, kde můžete bezstarostně trávit svůj volný čas. Abyste si to naplno užili, musíte si zahradu dobře zařídit. Inspirujte se tipy, jak zařídit zahradu, aby vypadala velmi zajímavě a zároveň byla velmi útulná pro všechny, kdo v ní budou trávit svůj čas. Nejde jen o vás a vaši rodinu, ale také o přátele, kteří přijdou na zahradní večírek.

Posezení je klíčovým prvkem

Posadit se pod širé nebe a užívat si hezké počasí, je nejlepší odměnou za to, že máte zahradu. Nyní jsou na odpočinek velmi populární závěsná křesla nebo houpací sítě. Jsou velmi pohodlné a budou vypadat krásně. Nezapomeňte ale ani na klasické posezení. Na zahradě vám nesmí chybět hned několik zásadních předmětů, jako je:

  • zahradní stůl a židle,
  • křesla a houpačky,
  • skříňky a boxy na skladování.

Nezapomínejte na příjemný stín

Hodně lidí na to zapomíná, ale na zahradě potřebujete také příjemný stín. Nespoléhejte se pouze na keře nebo stromy. Pořídit si můžete také slunečníky, sluneční plachty nebo markýzu. Velkou výhodou je, že na trhu najdete obrovské množství barev a designů.

Jak si užít romantické večery na zahradě?

Myslete na to, že budete na zahradě sedět také večer. V létě je sice vidět dlouho, ale osvětlení budete potřebovat. Ideální jsou vodotěsné LED pásky na terase nebo podél chodníčků na zahradě. Vybrat můžete také světla, která se budou přes den nabíjet sluncem, takže vás nebudou prakticky nic stát.

Pro krásný trávník potřebujete správnou závlahu

Trávník je ozdobou každé zahrady. Použití tlakové myčky se bude více hodit na chodníčky nebo příjezdovou cestu. Na zavlažování trávníku si pořiďte zahradní hadici s teleskopickou sprchou nebo automatické zavlažování. A nezapomínejte používat vždy dešťovou vodu.

Technika pro dokonalý trávník

Zahradní technika je důležitá pro každého majitele pozemku. Někdo bude potřebovat pily na dřevo, ale všichni budou potřebovat kvalitní sekačku. Skvělé jsou aku sekačky, u kterých nebudete muset tahat žádné kabely a snadno si u nich nastavíte výšku trávníku.