6 výrobků, které podporují vznik rakoviny a většina z nás je má doma

Kde jinde by se měl člověk cítit dobře a bezpečně, než doma. Jenže ani doma nejme až tak úplně v bezpečí, protože naše zdraví ohrožuje množství produktů, které by nám spíš měli usnadnit a zjednodušit život.

Jsou to produkty, které používáme dnes a denně, jako plast, šampón, zubní pasta, ústní vody, různá barviva a dokonce je poměrně známá věc, že i některé dámské hygienické vložky škodí zdraví. Následujících šest položek není až takovým strašákem, ale přesto mohou vést k řadě zdravotních problémů. Proto vždy pečlivě vybírejte takové, které jsou s minimem obsahu nebezpečných látek. Čtěte etikety i recenze a zkušenosti jiných s danými výrobky.

Šampóny

Klasické konvenční šampóny obsahují velké množství toxických látek. I když není zcela prokázané, že přímo rakovinu způsobují, už jen přítomnost některých škodlivých látek by měla být dostačující. Tělo si neumí s mnoha jedy poradit, což má za následek aktivování buněk, které se podílejí na vzniku rakoviny. Kupujte tedy výrobky, které obsahují co nejméně chemie. Totéž platí o dalších kosmetických výrobcích.

Svíčky

Komise, která se specializuje na ochranu spotřebitele, zjistila, že až 40% prodávaných svíček (převážně od Asijských dodavatelů) obsahuje karcinogenní látky, které se při hoření uvolňují do ovzduší. Některé vonné svíčky uvolňují množství olova, které 5x převyšuje doporučené množství. Kupujte svíčky pouze z včelího vosku!

Osvěžovače ovzduší

Mnohé osvěžovače obsahují prchavé organické sloučeniny, naftalín, karcinogenní a další nebezpečné látky. Je smutné, že téměř 90% osvěžovačů vypouští do vzduchu jedy. Domácnost se dá určitě provonět i zdravějšími metodami a domácími recepty. Používejte pouze přírodní éterické oleje bez přídavků anebo sáhněte po bylinkách ze zahrádky, koření a citrusech.

Přípravky proti hmyzu

Přípravky proti hmyzu, ať už ve spreji či do zásuvky sice hmyz odpuzují a likvidují, zároveň tak však škodíte i sobě. Tyto produkty jsou nebezpečné pro lidi i vaše domácí mazlíčky. Raději sáhněte opět po domácí metodě – ocet, jedlá soda, koření, bylinky, éterické oleje.

Sprchové závěsy

Plastové závěsy mohou v sobě ukrývat škodlivé toxické látky – zvláště pak ty laciné závěsy za pár korun. Mimo to jsou náchylné na tvorbu plísně, která rovněž zdraví neprospívá.

Antiperspiranty

Většina běžných antiperspirantů a deodorantů obsahuje sloučeniny, které mají spojitost s rakovinou. Jak se tomu bránit? Používejte přírodní výrobky nebo si zkuste vyrobit vlastní. Proti pocení pomáhá vetřít do podpaží kokosový olej, citronovou šťávu, jablečný ocet a další. Vždy existuje zdravější a šetrnější řešení.

Obrázek: pixabay