7 inspirací, jak užitečně využít staré obrazové rámečky

Pokud budete mít možnost získat rámečky starých obrázků či obrazů, určitě se jich nezbavujte. Ať jde o moderní styl či vintage, vždy je využijete i v případě, že na nový obrázek se vám zdá rámeček nevhodný. Přinášíme vám inspiraci, jak tyto rámečky následně využít. Ať už máte pouze jeden nebo více kusů.

  1. Nabíjecí autostanice

Rámeček natřete libovolnou barvou či ozdobte dle vlastní fantazie, umístěte na zadní stranu tvrdý karton, udělejte na straně dírku, aby bylo možné protáhnout tudy kablík telefonu a přilepte přepážku, aby na ní telefon držel a opřete v blízkosti zásuvky. Postavit můžete rámeček někde na komodu. Do jednoho rámečku se podle velikostí vejdou dva až tři telefony, takže poslouží více lidem v domácnosti.

  1. Nástěnka

Opět rámeček natřete libovolnou barvou a na zadní stranu vložte tvrdý karton nebo polystyren, aby se daly zapíchnout špendlíky. Nástěnku můžete mít v kuchyni, ale i u pracovního stolu na poznámky.

  1. Plánovací tabule

Plánovací tabuli i s fixem dostanete koupit za pár korun, ale nevypadá příliš vábivě. Tuto obyčejnou plánovací tabuli můžete zasadit do rámečku a opět využít dle libosti. V předsíni na vzkazy, v kuchyni na plánovaný nákup či u psacího stolu na plánování úkolů.

  1. Tácek

Z rámečku můžete snadno vyrobit i tácek ve stylu vintage či venkov. Ze spodní strany bývá většinou sklo. Vložte tedy místo obrázku nějaký motiv (papírový ubrousek, balicí papír s nějakým motivem, pohlednice apod.) a nahoru k tácku přišroubujte kovové nebo dřevěné úchytky, aby bylo za co tácek uchopit.

  1. Rámečková galerie

Podaří-li se vám nasbírat rámečků více, můžete na zdi vytvořit rámečkovou galerii. Klidně můžete dát jeden větší rámeček, doprostřed pak menší a vedle další a další. Rámečky mohou být různých designů i barev. Do rámečků visících na zdi můžete umístit i další dekorace, které se hodí na stěnu – věnec, hodiny apod.

  1. Rámeček na šperky

Rámeček vám může posloužit i na šperky. Stačí ze zadní strany rámečku přichytit pletivo. Případně vložit karton s dírkami, kudy náušnice provléknete. Pak už jen rámeček pověsit nebo postavit na toaletní stolek.

  1. Nástěnná klíčenka

Stále hledáte u vás doma klíče, kde se povalují? Tak už nemusíte. Vyrobte si ze starého rámečku klíčenku, kde budou klíče přehledně viset, ať už od sklepa, auta či bytu. Rámeček můžete obalit látkou, zajímavým papírem či nabarvit a přichytit háčky na klíče.

Obrázky: homehacks.co