7 zásadních dekoračních chyb, které najdete v každé ložnici!

Ložnici má ve svém bytě pravděpodobně většina z nás. Jak z ní ale udělat místo, kde se nám bude opravdu dobře odpočívat? Podívejte se na 7 zásadních dekoračních chyb, které pravděpodobně najdeme v každé ložnici!

1. Nepřehánějte to s barvami

Odvážné barvy patří jedině do ložnice, nicméně i v tomto případě je třeba se vyhnout jasným barvám a divokým vzorům – ty vám totiž znemožní, abyste se dokonale uvolnili po celém dni.

2. Nic v ložnici neskladujte!

Nad skladovacími prostory je třeba přemýšlet již při navrhování vaší ložnice. Samozřejmě, musíte si někam uklidit své šaty, boty a ostatní doplňky. Je třeba dát ale pozor na to, aby se vám doma nehromadily. Pořiďte si skladovací boxy, koše či chytré dveře. Hlavně nenechávejte nic válet na posteli!

3. Vsaďte na dokonalé osvětlení

Je nezbytné mít v ložnici dobré osvětlení. Nestačí pouze jedno osvětlení na stropě, jelikož může vrhat drsné světlo. Nejlepší je kombinace osvětlení – lustr, lampa a svíčky či LED podsvětlení.

4. Buďte kreativní

Nekupujte celé ložnicové sety, které najdete v obchodních domech. Raději vsaďte na svůj styl a nakombinujte ložnicové prvky. Klidně smíchejte starožitný nábytek s modernou. Vždyť vy budete v té místnosti spát, tak si ji přizpůsobte svému stylu.

5. Závěsy a koberečky

Umístěte tyto doplňky přesně tam a tak, jak mají být. Závěsy by měly sahat těsně nad podlahu nebo práh okna. Co se týče koberce, pořiďte si tu největší velikost, jakou vám prostor vaší ložnice nabízí.

6. A co polštářky?

Samozřejmě, postel pokrytá polštářky vypadá skvěle. Ale nesmíte překročit hranici nevkusu. Myslete na to, že je budete muset někam uskladnit na noc! V tomto případě platí, že méně je někdy více. Optimální počet jsou dva velké polštáře a tři malé polštářky.

7. Nechte prostor dýchat

Suchá místnost není příjemná místnost, to je prostě fakt. Ujistěte se, že ventilace ve vaší ložnici funguje a pokud je možnost, otvírejte okna nebo zapínejte ventilaci. Budete se potom cítit mnohem lépe!

Obrázek: goodhousekeeping.co.uk