Vyrobte si letos na Vánoce originální vánoční dekorace, které rozzáří každou slavnostní tabuli

Fotografie: Freepik

Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Všichni dobře víme, že to tak vždy nebývá, ale rozhodně byste si měli svůj domov během vánočních svátků hezky vyzdobit, upéct voňavé cukroví a vytvořit atmosféru, která bude potěšením pro děti i dospělé. Kupování hotových dekorací ale může přijít dost draho, a proto mnoho lidí volí spíš DIY způsoby, jak si domov ozdobit.

Přemýšlíte již nyní nad jednoduchou a krásnou dekorací do středu stolu, okolo které budete letos večeřet se svou rodinou a která se stane středobodem celé výzdoby?

Vyrobte si doma výzdobu, která dodá každému stolu jedinečnou a skutečně sváteční atmosféru a přitom vás nepřijde na obrovské peníze. Inspirujte se a vyberte si tu, která se k vám a vašemu domovu bude hodit nejlépe. Její výroba už potom bude naprostá hračka.

Důležitost středové dekorace

Možná si to ani neuvědomujete, ale vánoční ozdoba středu jídelního stolu je velice důležitým prvkem, na který nesmíte nikdy zapomenout. Právě tento prvek vás svede dohromady s vaší rodinou a přáteli, až se večer sejdete u večeře nebo při vánočním večírku.

Při zdobení stromku, nakupování dárků, pečení cukroví a přípravě večeře je velice těžké najít si čas na výrobu složité výzdoby stolu. A hlavně to tak vůbec být nemusí. Ve skutečnosti se může jednat o jednu z nejsnadnějších výzdob.

Rustikální středová dekorace se svíčkami

Máte rádi přírodu a nepotřebujete to během Vánoc přehánět s jasnými barvami? Potom je tento styl naprosto ideální. Přirozený vzhled je zde na prvním místě. K výrobě dekorace v tomto stylu potřebujete především to, co najdete venku, jako jsou větvičky jehličnanů a šišky.

Fotografie: Pixabay

Přidat můžete také nějaké umělé plody, které v zimním období jen tak venku nenajdete. Kromě toho by základem mělo být i dřevo, které najdete venku, ale dřevěné špalíčky na dekorování si můžete i zakoupit.

Další částí této výzdoby jsou svíčky, které by neměly chybět na žádném slavnostním stole. Výběr svíček odvozujte od vzhledu a rozměrů dřevěné části.

K některým se budou více hodit krátké a širší svíce, zatímco u jiných budou mnohem vhodnější vysoké tenké, nebo středně tlusté svíčky. S barevností to u nich také nepřehánějte. Bílá nebo krémová budou nejlepší možností.

Kreativní kousek s vánočním stromkem

Nebojte se, na stůl nemusíte hned stavět klasický vánoční strom. To by bylo nejspíš velmi nepraktické a těžko byste se tam najedli. Existují ale i jiné možnosti, jak ho zakomponovat do vzhledu stolu.

Pořiďte si hezkou dřevěnou přepravku a dejte do ní pár košatých jehličnatých větví tak, aby vypadaly jako malé stromky. Pod a kolem nich potom můžete dát další větve vodorovně a vánoční ozdoby, které podtrhnou vánoční atmosféru. A nezapomeňte jehličím nebo jmelím ozdobit také osvětlení nad jídelním stolem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]