Pusťte jaro do svého domova díky dekoracím, které rozveselí každý interiér

Jaro dokáže s náladou divy. Člověk se hned více usmívá, má více energie, je pozitivní. Jaro sebou zkrátka přináší lepší náladu. Totéž dokáže udělat s naší domácností. Jakmile do ní přineseme trochu jarní nálady, hned okřeje, je veselejší, cítíme se v ní více svěže.

Barvičky a jarní motivy jsou pro tento okamžik to pravé ořechové. Stačí jen vyměnit chlupaté přehozy a polštářky za lehčí materiály se svěžími barvami, obrázky, dekorace, ale i vůně, to vše přinese do našeho domova veselost, hravost, svěžest a příval nové energie.

Květiny

K jaru květiny neodmyslitelně patří. Jsou krásné, barevné a výtečně se hodí k dekorování. Použít lze květiny v květináčích, řezané kytky, ale i motivy květin, které se mohou promítnout na bytových textiliích, ale i nástěnném umění (v podobě obrazů). Máte-li doma nějaké volné rámečky, klidně si vytiskněte květiny na domácí tiskárně a vložte do rámečků – získáte parádní a levnou jarní dekoraci pro váš interiér.

Větvičky a dekorace z nich

Až vyrazíte na procházku do přírody, nezapomeňte si domů přinést dary přírody. Z větviček doma snadno vyrobíte úžasnou dekoraci do vázy. Případně můžete větvičky nalámat na menší kousky a použít je k dekorování svícnu, květináče, fotorámečků, jarních věnečků apod. Dekorace z větviček budou skvělou jarní dekorací.

Ptáčci a motýlci

Hned vedle kytek patří k jarním motivům i ptáčci a motýlci. Můžete je mít na ubrusu, prostírání, přehozech, povlečení či závěsech. Sami si určete, co je pro vás nejlepší. Postačit mohou jen nové potahy na polštáře, které máte umístěné na sedací soupravě.

Svěží barvy

Svěží jarní barvy lze do interiéru zakomponovat různě. Nemusíte se hned pouštět do výmalby. I když nová výmalba vnese do interiéru patrně nejvíce nové energie. Vystačit si však můžete s barevnými květináči, vázičkami, barevným nádobím a drobnou dekorací.

Vůně

Neméně důležitá je i svěží jarní vůně. Ta celou atmosféru ještě více umocní. Použít lze různé difuzéry, svíčky, voňky, esenciální oleje. Vybírejte svěží jarní vůně.

Fotografie: Getitcut, Dtyletheories