Podle mistrů Feng Shui vydávají všechny rostliny neviditelnou pozitivní energii. Díky jejímu nepřerušovanému toku se cítíme dobře, cítíme se zdraví, klidní a plni života. Seznamte se s šesti druhy rostlin pro pěstování v domácnosti, které vydávají nejpozitivnější energii, stojí za to mít je doma i v práci.
Tlustice
Nenáročná sukulentní rostlinka pochází ze střední Afriky. V bytě dorůstá asi do výšky jednoho metru. Pěstuje se hlavně pro své atraktivní masité zelenošedé listy (často s červeným okrajem) a právě díky nim rostlina vydává pozitivní vibrace. Rovněž se věří, že přítomnost této rostliny přináší štěstí. Během vegetačního období (od března do srpna) vyžaduje jasná a slunná místa a mírnou zálivku a jednou za měsíc ji lehce přihnojíme.
Maranta
Ačkoliv nepatří k nejjednodušším pokojovým rostlinám, její malované listy vám vynahradí těžkosti spojené s pěstováním. Pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Proto pro svůj zdravý růst potřebuje hodně vlhkosti. V létě je třeba rostliny stříkat denně, v zimě dvakrát týdně. Květináč by měl být umístěn na stojanu naplněném vodou a oblázky. Nepotřebuje moc světla, klidně tedy může stát na stinném místě.
Brambořík perský
Patří mezi nejoblíbenější kvetoucí pokojové rostliny. Není bohužel příliš snadný na pěstování. Především je nutné neuspěchat aklimatizaci rostliny na podmínky v našich bytech: brambořík nemá rád průvan, cigaretový kouř, ani ústřední topení. V létě může být rostlina vysazena na zahradě, ale na konci podzimu je nutné ji přesunout domů. Má rád světlá místa, ale musí být chráněn před přímým slunečním zářením.
Begonie
Existuje asi 900 druhů této rostliny. Přirozeným stanovištěm begonie jsou tropické vlhké lesy, proto vyžaduje vysokou vlhkost a mírně stinné místo. V létě ji zaléváme dvakrát týdně (nejlépe vodou bez vápníku), v zimě každých 10 dní. Begonie se nejlépe vysazují do širokých mělkých nádob a je nutné je chránit před přímým slunečním světlem a průvanem.
Fíkus
Rostlina je vysoká asi tři metry a její zelené listy jsou velmi dekorativní. Není obtížné jej pěstovat. Vyžaduje světlá místa, vlhký vzduch a listy je dobré alespoň jednou za měsíc dobře omýt houbou. V zimě zalévejte jednou týdně, v létě nejméně dvakrát týdně.
Fialka africká
Je jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin a pěstuje se velmi snadno. Některé odrůdy si můžeme užívat po celý rok. Můžeme si vybrat z asi 100 odrůd fialek – bílé, červené, růžové či tmavě fialové. Nemá vysoké požadavky, dává přednost dobře osvětleným místům (v létě ji chráníme před přímým slunečním zářením), zaléváme na dno nádoby (dvakrát týdně a přebytečnou vodu vždy vylijeme). Má ráda vysokou vlhkost, ale nesvědčí jí kropení.
Zdroj: Goodhousekeeping