Žiletka je pravděpodobně součástí skoro každé koupelny. Naučte se jeden trik, jak ji naostřit v pohodlí domova za pomoci krabičky od sirek.
Holení nejrůznějších partií těla patří v dnešní době k rutině v péči o tělo mužů i žen. Zbavovat se ochlupení lze mnoha způsoby, tím nejčastějším ale zůstává právě holení žiletkou, a to hlavně pro svou rychlost a bezbolestnost. Existuje spousta druhů a značek žiletek – od jednorázových až po takové, co vydrží vícero holení, nebo mají výměnné hlavice. V každém případě může být cesta ke hladce oholenému tělu a tváři poměrně finančně náročná. Životnost žiletky však může prodloužit správná údržba a překvapivý trik s krabičkou od sirek.
Žiletka vyžaduje správné zacházení
Životnost žiletky můžete prodloužit, budete-li s ní správně zacházet. To zahrnuje i vhodný postup při holení jakékoliv části těla. Nikdy žiletku nepoužívejte bez pěny na holení nebo jiného vhodného přípravku. Nejenže bude trpět vaše kůže, ale žiletka se také rychleji otupí. Po každém holení žiletku opláchněte proudem teplé vody, aby v ní nezůstávaly zbytky ochlupení a holicího přípravku. Neotírejte ji poté, ale před tím, než ji uklidíte Ideálně nechte žiletku volně uschnout. Takováto jednoduchá údržba napomůže k tomu, aby žiletka vydržela ostrá delší dobu.
Jak na ostrou žiletku krabičkou od sirek
Milovníci kutění se mohou pokusit vyrobit domácí brusku na žiletky. Budete k tomu potřebovat několik krabiček od sirek a kousek rovného materiálu, který poslouží jako základ pro „brusku” – ideální je kousek skla nebo plexiskla. Z krabiček od sirek vystříhejte škrtátka, tedy plochy, o které se sirky zapalují. Ty poté přilepte vedle sebe na kus skla tak, aby vznikla obdélníková plocha, o kterou budete žiletku brousit.
Samotné broušení už je jednoduché: přejíždějte žiletkou po vzniklé ploše ve směru břitů. Pokud byste přejížděli stejně jako při holení, žiletka se ještě více otupí. Minuta broušení stačí k tomu, aby žiletka holila jako nová.
Zdroj: Sovkusom