Časté chyby mohou zkomplikovat efektivní praní prádla. Patří mezi ně i zatěžování pračky a nevětrání

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé řeší neustálé problémy se svou pračkou. S pomocí těchto jednoduchých triků si ušetříte spoustu nervů i peněz za různé opravy věčně nefungujícího spotřebiče.

Většina domácností má doma automatickou pračku. Tu lidé používají především proto, aby jim usnadnila praní špinavého prádla. Místo toho se však někdy může stát, že kvůli poruchám je tento spotřebič spíše na obtíž. Když pak funguje, prádlo nevypere spolehlivě. Stačí však pár jednoduchých triků, díky nimž spoustě problémům předejdete.

Pračka může způsobit velké škody

Špatně fungující automatická pračka může někdy způsobit veliké škody. K jedné z těch největších patří asi vytopení celé domácnosti, popřípadě sousedů. Jak píše iDnes, někdy vám pak na škody nemusí stačit ani pojištění domácnosti. Přitom stačí pár jednoduchých triků, s nimiž můžete katastrofálnímu scénáři předejít.

Zbytečně spotřebič nezatěžujte

Spousta lidí si svoji pračku často poškodí jen špatným zacházením. Magazín Lifee například uvádí, jaké chyby jsou při praní nejčastější. Velmi důležité také je to, jaké množství prádla do pračky dáte. Každý spotřebič má svou nosnost, která by se neměla překračovat. Ideální je naplnit pračku tak na 60 procent kapacity jejího bubnu. Tím předejdete tomu, aby vám brzy odešla.

Zamezte tvoření plísně

Po dokončení pracího procesu vždy dbejte na to, aby byla pračka řádně větrána. Tím jsou myšleny také nádoby na prací gely a další nádržky. Kvůli nevětrané vlhkosti se v nich může tvořit plíseň, která později už nepůjde odstranit, a pokud to pračku nezničí, velmi to znepříjemní vaše praní. Zápach plísně na čistém prádle asi nikdo nechce.

Domácí prostředek z kaštanů vypere prádlo jedna báseň. Obsahují efektivně čisticí látku saponin

Ručníky
Fotografie: Pixabay

Aviváž nepoužívejte na ručníky

Při praní prádla se dá používat spousta různých triků, jak jsme již psali v jednom z článků na BydlímeÚtulně. Spousta lidí má ráda, když prádlo hezky voní, a tak používá aviváž. Například na ručníky však může být právě tento prostředek spíše na škodu než k užitku. Kvůli aviváži totiž ručníky hůře usychají a může z nich být cítit zatuchlina namísto krásné vůně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]