Kuchyňská trouba je zařízení, bez kterého si už běžný život prakticky nelze představit. Ale jak rádi v ní pečete bábovky nebo maso, o to více nesnášíte její úklid.
Jen při představě drhnutí naskakuje mnoha lidem husí kůže. Existuje ovšem funkce trouby, která vám tuto otravnou činnost značně ulehčí, jen o ní zdaleka neví každý. Pokud jste se už někdy pokoušeli troubu opravdu důkladně vyčistit, nejspíše vám svítá, o čem je řeč. Uklidit totiž všechny zákoutí je prakticky nemožné. Nečistoty jako mastnota a další usazeniny se totiž rády usazují na těch nejnemožnějších místech. Právě toto tlačítko však dovoluje jednu změnu trouby a usnadňuje přístup.
Usnadnění přístupu
Díky němu lze odmontovat celá dvířka, která tolik blokují pohodlný přístup. Pokud po něm pátráte, dost možná jste nečetli pozorně přiložený návod. Otevřete dveře trouby a jejich západky. Pak sejměte horní lištu dvířek a vytáhněte sklo. Podívejte se pozorně hlavně na háčky – ty se mohou u jednotlivých typů trochu lišit. Garantujeme vám ovšem, že uvnitř s trochou snahy najdete skryté tlačítko. Sklo pak půjde jednoduše vysadit.
Domácí čištění pomocí pasty
Není řeč o zubní pastě, ale o nejjednodušším způsobu domácího čištění. Jde o pastu z jedlé sody, která se pro troubu hodí přímo fantasticky. Několik lžiček jedlé sody zakápněte vodou. Nechcete totiž roztok, ale jen hustou pastu. Přípravek pak rozetřete na sklo trouby i všechny vnitřní části a plochy. Nechte klidně nějakou dobu působit, pak jen opláchněte vodou a otřete. Výhodou této směsi je, že s ní lze účinně čistit i sklo, aniž by hrozilo riziko jeho poškrábání.
Na opravdu odolné skvrny se vám bude výborně hodit ocet. Nastříkejte ho na již použitou pastu ze sody. Nebojte se toho, že obojí začne pěnit, je to normální a žádaná reakce. Jakmile tedy přestane bublat, setřete ho hadříkem nebo houbičkou.
Zdroj: Domek i Ogrodek