Nedaleko Zlína si postavili chatu v norském stylu, která uvnitř vypadá jako z budoucnosti

Fotografie: Freepik

Chata v norském stylu stojí dnes nedaleko Zlína. Jedná se o projekt dvou přátel, kteří ji navrhli a postavili po návratu ze severu Evropy.

Dva kamarádi dostali skvělý nápad. Svépomocí postavili chatu v krásném prostředí, kde civilizace i příroda jsou na dosah. Chata se totiž nachází nedaleko od města, a přitom by se o ní dalo říci, že stojí na samotě u lesa. Dnes Aleš s Dominikem chatu pronajímají. Tento nápad a přiložení vlastních rukou k dílu jim dnes vydělávají i nějaké ty peníze.

Chata v norském stylu

Adam je architekt, Dominik právník, který se však dnes převážně věnuje AI technologiím. Procestovali spolu kus světa, a nakonec – po návratu právě z Norska – se rozhodli, že si postaví chatu na samotě. Adam na ukončení svého studia architektury navrhl projekt a s Dominikem ho dotáhli až do samotného konce; chatu totiž postavili. Pomáhali jim kamarádi, rodina a místní řemeslníci a výstavba trvala rok. Pojmenovali ji Hytta, což v norštině znamená chata, sdělují na webu Novinky. Zastavěná plocha činí 77 m2, užitná plocha je 99 m2.

Místo, kde chata v norském stylu stojí, se jmenuje Lípa nad Dřevnicí a je 15 km od Zlína. Hytta se skutečně nachází na samotě u lesa a obklopuje ji ticho přírody. Nikde nikdo, jen stromy a klid, člověk zde má naprosté soukromí. Od města je přitom vzdálená pouhých 10 minut jízdy autem. Chata je připojená k rozvodným sítím, je v ní voda, elektřina a funguje tam rychlý internet. Tato česká rekreační chata je plná chytrých technologií, je zcela soběstačná a lze ji obývat celoročně.

Manželé pro svou 4člennou rodinu našli geniální řešení, díky kterému za bydlení nic neplatí

Pobyt v srdci přírody, a přitom kousek od města

Chata je situovaná na jižním svahu, na okraji borového lesa, což je optimální prostředí pro každého, kdo tam bude trávit čas. Obložení chaty je z modřínového dřeva, střecha má sedlový tvar bez přesahu. Vstup je i přesto krytý, neboť je zapuštěný do stěny chaty. Velká francouzská okna, která umožňují vstup na terasu, a otevřené podkroví dodávají chatě vzdušnost a otevřenost. Interiér pojali majitelé ve skandinávském stylu. Nachází se v něm obytný pokoj s pohovkou, plně vybavená kuchyň a jídelna. Jídelní stůl může zároveň posloužit i jako pracovní.

Pocit chatařské atmosféry navozují smrkem obložené stěny. Přesto, že je v chatě podlahové topení, útulnost interiéru dodávají litinová krbová kamna na dřevo, uvádí web Earch.

I vy si můžete objednat pobyt

Hlavní ložnici pro dvě osoby doplňují také dvě „útulny“ či nocovny. Jedná se prostě o zákoutí, kde může přenocovat víc osob. Adam s Dominikem postavili chatu částečně pro sebe, ale také k pronájmu. Ten, kdo si vyplní na internetu rezervační formulář, může v chatě Hytta strávit jak relaxační víkend, tak i dovolenou. Součástí pobytu je i wellness. Majitelé totiž vedle chaty postavili finskou saunu, která je hostům k dispozici. Chata ve skandinávském stylu stojí také v Orlických horách a je určena k rekreaci. Na webu BydlímeÚtulně jsme o ní také psali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*