Holandské sušení prádla v bytě je vychytávka, díky níž bude v místě, kam jste sušák postavili, větší teplo. A také zabráníte zvyšování vlhkosti.
Jste nuceni sušit prádlo v bytě bez použití sušičky? Pak se zřejmě občas neubráníte zatuchlému zápachu špatně proschlého prádla. Pokud přistoupíte k sušení prádla v interiéru podle holandského způsobu, jak ho představil web Kirsche, pak už se s podobným problémem nesetkáte. Uvedený fígl podpoří rychlejší schnutí prádla zejména v zimě a zároveň pomůže odstranit problémy s vlhkostí bytu.
Jde to i bez sušičky
Kdo nemá sušičku, sušárnu nebo půdu, je nucen v zimním období sušit prádlo v bytě. Většinou se používají běžné skládací stojanové sušáky, někdo má sušák nástropní. Kdo se odvážil trošku zainvestovat – ale ne zase tak mnoho – pořídil si stojanový sušák s elektrickým vyhříváním, což je skládací obdoba koupelnového žebříčku. A na vysoušení textilu vyzrál, neboť vyhřívaný sušák je velkým pomocníkem právě v zimě, kdy je oblečení objemnějších rozměrů a schnutí by trvalo obzvláště dlouho.
Holandská metoda sušení
Když uvedenou metodu sušení mokrého prádla vyzkoušíte, nebudete potřebovat žádný zdroj tepla, nebudete je muset v pračce dvakrát odstřeďovat ani používat ventilátor či odvlhčovač. Jediné, co si musíte připravit, je gumová či plastová lahev s horkou vodou. Pro sušák si najděte v bytě či domě místo, kde je dobrá cirkulace vzduchu. A do jeho blízkosti umístěte klasický gumový termofor nebo plastovou lahev s vodou.
Prádlo vydrží krásné a příjemné celou věčnost. Pomůže i vhodná teplota vody a prací prostředek
Kolem prádla se tak zvýší teplota a schnutí mokrého oblečení bude rychlejší. Také se v tom místě nebude držet vlhkost, která se z mokrých textilií uvolňuje. A tím zabráníte vzniku plísní. Jelikož prádlo uschne rychleji, nebude důvod k zatuchlému odéru.
Důležitý je i způsob věšení
Další možností, jak oděvy v bytě rychleji usušit, je postavit sušák do blízkosti radiátoru, radí web HomesAndGardens. A také záleží na způsobu věšení. Jestliže vezmete vyprané froté osušky a přehodíte je přes šňůry nebo dráty sušáku, moc rychle neuschnou, neboť jste je vlastně zavěsili dvojitě, mezi přeloženou a poměrně tlustou látku se nedostane vzduch. A to je právě důvod nepříjemného zápachu. Vždy je lepší, když i na sušáku budete textil – pokud je to jenom trochu možné – věšet na kolíčky.
Vyhněte se také přílišnému nahuštění prádla, usychalo by zbytečně dlouho. Mezi jednotlivým oblečením musí proudit vzduch. A kousky, které sušíte na ramínku, můžete pověsit kolem dokola. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás rovněž napsali, jak si poradit při praní bílého prádla, aby bylo stále jako čerstvě napadaný sníh.
Zdroj: Kirsche, HomesAndGardens
Napište komentář