Všichni bezpochyby milují pilné včelky i čmeláky, protože opylují rostlinky a mimo to si je většina spojí s chutným a zdraví prospěšným medem. Jenže nejen včelky opylují rostlinky, jsou to i jiné druhy hmyzu, který nám nepřidá už tak roztomilý.
Patří sem například čalounice, zednice, drvodělky, zlatěnky, pískorypky a další a další. Proto je vhodné pořídit těmto malinkým, leč velmi prospěšným hmyzím obyvatelům zahrádky domeček.
Proč pořizovat na zahradu hmyzí domeček?
Odpověď je snadná. I oni patří na zahrádku a odvedou práci za včelky a čmeláky. Pomohou opylovat rostlinky, když čmeláci a včelky nejsou nablízku. Rozhodně nejde pouze o zkrášlující dekoraci zahrádek. Pravdou však zůstává, že jsou velmi pěkným prvkem přírodních zahrádek.
Hmyzí domečky na zahrádku patří
O hmyzím domečku už jste patrně zaslechli. Dřív byli velmi oblíbené a opět se vracejí na výsluní. Až budete příště ochutnávat hrušku či jablíčko ze své úrody, případně se kochat krásně kvetoucími květy na zahrádce, myslete na to, že vděčíte za tuto krásu i těmto malým obyvatelům hmyzích domečků, jež celé jaro i léto pilně pracovali, aby vám oplatili vaši štědrost za to, že jste jim zbudovali domeček.
Kam domeček umístit?
Hmyzí hotel, chcete-li domeček, lze připevnit na strom, plot nebo fasádu domu. Směřovat by měl nejlépe ke sluníčku a být umístěn tam, kde na něj neprší. Do domečku nemusíte nijak hmyz lákat, většinou si toto příjemné obydlí a útočiště najdou sami. Časem si asi všimnete, že jsou některé otvory jakoby zazátkovány (hlínou a slinami hmyzu). Je to známka, že hmyz domeček našel a nastěhoval se už dovnitř. Domečků můžete na zahrádce umístit i několik. Pro včelky samotářky, škvory a jiné druhy hmyzu. Domeček si můžete buď sami vyrobit, nebo koupit hotový.
Obrázek: pixabay.com