Ovocné mušky a komáři mají doslova fóbii z jablečného octa. Nastražená past zbaví domácnost hmyzu

Fotografie: JFVelasquez Floro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Hmyz je nevítaným, avšak častým návštěvníkem všech domácností. Mezi nejčastěji se vyskytující patří ovocné mušky a komáři. Takto se jich naštěstí můžete snadno zbavit.

Přítomnost hmyzu v domácnosti není snad nikomu příjemná. Ať už se jedná o pavouka schovaného v rohu, moly ve skříni nebo otravné mouchy bzučící a poletující všude kolem. Přestože některé druhy hmyzu mohou být prospěšné, svou domácnost s nimi chce sdílet jen málokdo. Pokud vaši domácnost obývají nechtění hmyzí hosté, měli byste vyzkoušet tento jednoduchý způsob a jednou provždy se jich zbavit.

Zabraňte výskytu hmyzu

Abyste zabránili různým druhům hmyzu usadit se ve vaší domácnosti, jen pravidelný úklid k tomu nestačí. Většina hmyzu má velmi vyvinuté čichové buňky, díky nimž hledají potravu. Často je do vašeho obydlí může nalákat vůně čerstvého ovoce a zeleniny nebo dalšího jídla. Před přítomností hmyzu můžete svůj domov částečně ochránit síťkami v oknech. Existují však i další možné vstupy, které může hmyz využít, a jakmile se jednou dostane dovnitř, jen těžko se ho zbavíte.

Vytvořte past na mušky

Ovocné mušky se poměrně rychle množí, takže z pár neškodných mušek můžete mít doma brzy nepříjemný roj. Abyste se ovocných mušek snadno a účinně zbavili, nejlepším řešením je vytvořit si na mušky past. Tu si vyrobíte tak, že libovolnou sklenici, hrnek, misku nebo jinou nádobu naplníte jablečným octem, vínem nebo cukrovou vodou a překryjete ji potravinářskou fólií. Do fólie propíchnete špendlíkem pár malých dírek a necháte mušky, aby se v roztoku v nádobě utopily. Skvěle tato past může fungovat i na komáry, kteří se nechají nalákat na příjemnou vůni.

moucha na žlutém pozadí
Fotografie: Freepik

Jak předejít výskytu mušek

Přemnožení ovocných mušek v domácnosti můžete předejít například tím, že všechno čerstvé ovoce a zeleninu sníte dříve, než se zkazí. Na hnijících a plesnivějících potravinách se mušky často rády živí. Mohou se však usídlit i v půdě vašich pokojových rostlin. V tom případě je dobré rostliny přesadit. Ne všechny vůně jsou pro mušky příjemné, zbavit se jich tak můžete například díky silnému aromatickému koření, jako je skořice nebo hřebíček. Jejich přítomnost před návštěvou vašeho domova odradí dokonce i pavouky.

Zdroj: 99easyrecipes

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]