Alobal a jeho využití v domácnosti. Usnadní praní a žehlení

Alobal většina z nás zná především z použití v kuchyni, je skvělým pomocníkem při grilování či pečení. Tato nenápadná hliníková folie má nabízí mnohem více možností, jak ji v domácnosti můžete využít. Oceníte ji například i při mytí násobí, praní či žehlení.

Alobal proti statické elektřině

I když je v dnešní době praní díky nejmodernějším pračkám a sušičkám poměrně nenáročnou činností, jistě se vám někdy stalo, že jste po vyndání prádla, především svetrů, byli nemile překvapeni, byly totiž nabity statickou elektřinou. Pokud chcete mít své oblečení krásně čisté a zároveň nadýchané, stačí do bubnu pračky přidat kuličku z alobalu, přibližně velikosti tenisového míčku.

Alobal zbaví vaše prádlo elektrostatického působení, a ono tak hebké a jemné na dotek. Obdobným způsobem můžete vložit  alobalové kuličky rovněž do vaší sušičky, prádlo tak rychleji uschne.

Alobal pro snazší a rychlejší žehlení

Pomocí hliníkové folie si můžete usnadnit také proces žehlení, především obtížně žehlitelného prádla vyrobeného například ze lnu. Stačí pod klasický potah žehlicího prkna vložit ještě vrstvu alobalu a žehlení bude mnohem snazší. Hliník má totiž velmi dobré výhřevné vlastnosti, prádlo se tak díky němu lépe prohřeje i zespod a žehlení bude jednodušší a rychlejší.

Další využití alobalu v kuchyni

Alobal můžete v kuchyni využít i jiným způsobem než pouze při vlastním vaření. Jedním ze způsobů je při mytí nádobí, kdy si z alobalu lze lehce vytvořit účinnou drátěnku, která vám pomůže například odstranit připálený tuk ze dna pánvičky či hrnců. Navíc při takovémto mytí nemusíte míst strach, že byste společně s odstraněním nečistoty poškodili i vaše nádobí, hliník je totiž velmi jemný.

Podobným způsobem můžete alobal použít také k čistění trouby či sporáku. Mimoto alobal oceníte také v případě, když potřebujete něco přelít či přesypat a nemůžete najít trychtýř. Dá se z něj totiž jednoduše vytvořit kornoutek, který můžete použít jako univerzální trychtýř. Tento trychtýř je navíc ohebný, a umožní vám tak snadněji tekutinu nalít i do hůře přístupných otvorů.

Alobal pro ostré nůžky, čisté šperky či jako pomocník pro neposlušnou baterii

V neposlední řadě alobal představuje také jednoduchý způsob, prostřednictvím kterého můžete nabrousit nůžky. Stačí hliníkovou folii několikrát přeložit a následně alobal pomocí „tupých“ nůžek stříhat pod různými úhly. Uvidíte, že po chvilce budou vaše nůžky opět ostré.

Alobal můžete velmi prakticky využít také v souvislosti s elektrickými hračkami či hodinami, například v případě, že baterie v pružince, která slouží na její umístění, špatně drží. Využijte rovněž toho, že hliník je velmi dobrým vodičem a z alobalu vytvořte podložku, která baterii zafixuje. V neposlední řadě lze alobal použít také při čistění šperků.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]