Aviváž jako univerzální pomocník do domácnosti: 7 věcí, na které je lepší než cokoliv jiného

Fotografie: Depositphotos

Aviváž se běžně přidává do pračky během praní prádla, aby dodala oblečení příjemnou vůni. Tento voňavý gel má ale mnohem více možností využití.

Není nikdo, kdo by nemiloval vůni čerstvě vypraného a usušeného prádla. Aby prádlo takto krásně vonělo, je třeba k pracímu prášku přidat aviváž. Pomocí gelu však zvládnete daleko víc než jen ovonět prádlo. Funguje také jako vynikající čisticí prostředek. Nemusíte se při úklidu namáhat. Stačí použít vhodné prostředky a úklid budete mít hotový rychle a za použití minimální síly. Vyzkoušejte to taky.

Další možné použití aviváže

Tento nádherně vonící prostředek si oblíbíte o to víc, když zjistíte, jak vám ještě dokáže usnadnit práci. Aviváž má v domácnosti spoustu využití, o kterých jste možná ani nevěděli.

Aviváž na špinavá okna

Aby vaše okna byla zase čistá a zářivá, nemusíte utrácet za speciální přípravky a dlouhé hodiny je drhnout. Použijte aviváž, kterou už máte doma. Stačí, když ji smícháte v poměru 1 : 4 s vodou a okna s ní umyjete. Je to velmi jednoduché a velmi účinné. Umýt takto můžete i autoskla, která bývají znečištěná více než vaše okna doma.

Zbavte se skvrn na autosedačce

Stejným přípravkem, kterým umyjete okna, se můžete zbavit skvrn na autosedačkách. Opět stačí smíchat aviváž s vodou v poměru 1 : 4. Do směsi namočte houbičku a povrch sedačky s ní omyjte. Po uschnutí bude vaše autosedačka zase jako nová, a ještě k tomu bude krásně vonět.

Aviváž místo běžného čisticího prostředku

Místo jakéhokoliv čisticího prostředku v domácnosti můžete použít svou oblíbenou aviváž. Doporučuje se ji v tomto případě naředit s vodou v poměru 1 : 1 a vyčistit s ní můžete téměř cokoliv. Skvěle se hodí na kachličky, futra nebo podlahy.

Snadné čištění kožených povrchů

Abyste se zbavili špíny na svých kožených výrobcích, stačí vám k tomu trocha aviváže. Naneste trochu aviváže přímo na navlhčenou houbičku a kožený povrch s ní otřete. Aplikovat ji můžete na kožené křesla, boty i tašky. Funguje to skvěle.

Vyleštěte podlahy

Pro zářivě čistou a lesklou podlahu použijte aviváž. Do kyblíku s vodou přidejte 3 polévkové lžíce aviváže a pořádně promíchejte. Následně podlahu vytřete, jak jste zvyklí. Nejlépe aviváž funguje na linoleum a laminát.

Fotografie: Piqsels

Pomoc se zaseknutým zipem

Pokud vám zip drhne nebo se už úplně zasekl, nalijte na něj trochu aviváže. Díky němu bude jezdec na zipu zase volně klouzat a nebudete se muset bát, že se vám daná věc poškodí.

Snadné odstranění staré tapety

Pokud se chystáte na změnu interiéru a nedaří se vám odlepit stará tapeta ze stěny, nechte v 1 litru vody rozpustit 1 dávku aviváže. Směs naneste na tapetu a nechte ji půl hodiny působit. Potom by tapeta měla jít snadno odlepit.

Zdroj: Hellaproperty, Express

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]