Každodenní čištění míst, která jsou magnetem pro špínu a prach. Víte, která to jsou?

Některá místa jsou učiněnými magnety pro zachytávaní špíny a prachu. Vyplatí se vědět, která to jsou a uklízet je pravidelně – každý den. Díky tomu bude u vás příjemněji a čistěji. Úklid těchto míst nezabere přitom více než pět minut, ale ušetříte si tím čas při úklidu velkém.

Vstup do domu

Vstupní prostor je místo, kde musí projít každý člen rodiny, když odchází a přichází domů. Toto místo má tendenci hromadit množství oblečení, obuvi a nečistot z obuvi, zvlášť v zimním období. Nezabere vám více než pět minut uklidit denně v předsíni. Stačí ji vyluxovat či smést, vytřít a sklidit rozházené věci včetně obuvi. Nevynechávejte ani rohože, kde se nejčastěji drží největší špína.

Lednice

Lednici je doslova nutností udržovat v čistotě a uklízet by se měla každý den. Zvlášť jde-li o početnější rodinu, kde je spousta potravin, ovoce a zeleniny a hrozí riziko, že ukápne mastnota, jogurt, odloupne se hlína z brambor, povadlé listy zeleniny apod. Každý den zkontrolujte lednici, obsah v ní a k vytření lednice použijte hadřík namočený do octové vody. S větší nečistotou pomůže jedlá soda. Rozhodně nepoužívejte pro úklid lednice přípravky plné chemie.

Umývadlo a dřez

 

V umývadle a ve dřezu se to bakteriemi jen hemží. Chodíte si tam umývat ruce, oplachovat nádobí, kde zůstanou i kousky potravy a ulpí mycí prostředky. Navíc je tam optimální vlhkost pro tvoření bakterií. Umývadlo i dřez proto umývejte denně a pokaždé se snažte utřít do sucha. Tedy v případě, že nebudete za dvě minuty zase pouštět vodu. Jednou denně prolijte odpad vřelou vodou a ob den nalijte do odpadu odměrku octa. Neutralizují se tím pachy, nebude se tak ucpávat a zničí bakterie.

Obrázky: lakesatcenterra