Aviváž není nutné používat jen při praní. Budete překvapeni, kde všude dokáže pomoci

Fotografie: Freepik

Aviváž používá celá řada rodin k provonění prádla při praní v pračce. Málokdo však tuší, že tento prostředek je možné využít i jinými praktickými způsoby. Nyní se můžete inspirovat devíti tipy, které vám dozajista rozšíří obzory.

Skvělé tipy, díky nimž upotřebíte aviváž v domácnosti velmi prakticky

Až objevíte všestrannost aviváže, budete uchváceni. Vyzkoušejte třeba jeden z následujících tipů jejího použití:

  • Na umytí a vyleštění oken: už nebudete muset kupovat leštěnku. Vystačíte si vcelku dobře s roztokem z aviváže a vody (namícháno v poměru 1:4). Tekutinu jednoduše naneste hadříkem na okna a vyleštěte. Kromě jiného tak dokonale provoníte své obydlí.
Fotografie: Freepik
  • Na omytí dveří a dlaždic: chcete, aby vaše vchodové dveře a dlaždice v koupelně zářily jako nové? Použijte na ně ideálně roztok namíchaný z aviváže a většího množství teplé vody.
  • Na uvolnění zaseknutého zipu: tato patálie se snad stala jednou za život každému z nás. Zip údajně dobře uvolníte, když jej natřete aviváží.
  • Na doleštění laminátových podlah: umyly jste podlahy v bytě klasickým způsobem, ale vůbec se nelesknou jako dříve? Použijte vodu s aviváží a problém bude odstraněn.

  • K odstranění zvířecích chlupů nebo vlasů z koberců a pohovky: nevíte si rady s uplývajícími chlupy či vlasy na nábytku a kobercích? Inkriminované místo přetřete houbičkou namočenou v roztoku z aviváže a teplé vody a máte po starostech. Kromě jiného změkčíte tkaninu koberce i pohovky a chlupy půjdou příště lépe vysát.
Fotografie: Freepik
  • K snadnějšímu odlepení starých tapet: obměňujete v bytě tapety a nevíte si rady s tím, jak co nejlépe odlepit ty staré? Použijte roztok z víčka změkčovače prádla a litru teplé vody. Naneste houbičkou na tapety, nechte asi dvacet minut působit a pak jednoduše odstraňte.
  • Na kožené sedačky a jiné předměty z kůže: aviváž v kombinaci s vodou rovněž perfektně vyčistí jakékoliv nečistoty z kůže.

Aviváž využijete i ve svém voze

Aby se okna automobilu v chladnějších měsících tolik nezamlžovala a zůstala déle čistá, přetřete je roztokem z trochy aviváže a vody. A v neposlední řadě lze pomocí této již zmíněné směsi odstranit lehce skvrny z autosedačky vaší ratolesti.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz jsem se přidala během svých studií a práce redaktorky mě tak nadchla, že jsem se rozhodla zůst... [Více o autorovi]