Bazén pro malé i velké. Pro jaký se rozhodnout?

Koupit bazén, který bude vyhovovat všem členem rodiny, může být náročné. Poradíme vám, jaký se bude líbit nejmenším a zároveň i dospělým.

Přemýšlíte, že koupíte bazén? Určitě vás napadlo koupit jeden pro děti a druhý pro dospělé. Jistě, je to jedna z možností. Tou druhou je vybrat jeden, se kterým budou všichni spokojeni. Pro jaký se rozhodnout? Při nákupu nového bazénu můžete výrazně ušetřit. Stačí, pokud použijete Pompo slevový kód.

Nadzemní vs. zapuštěný

Ještě před prohlížením nabídek e-shopů se musíte rozhodnout, jaký bazén vlastně chcete. Rádi byste ho využívali na koupání jenom během léta a na zimu ho schovali? Nebo chcete investovat vyšší částku a mít ho k dispozici celoročně?

Pro rodiny s dětmi se doporučuje hlavně první možnost, tedy nadzemní bazény. Jednoduše a rychle se rozkládají a skládají a nestojí moc peněz. V případě potřeby snadno vypustíte vodu a bazén přenesete na jiné místo. Pokud se bazén poškodí, nový koupíte za přiměřenou sumu.

Dopřejte si kromě bazénu i relax v houpacím křeslu nebo si kupte nový zahradní nábytek. Za vše zaplatíte méně, když si uplatníte Marimex slevový kód.

Jaké nadzemní bazény vybrat?

Oblíbený nafukovací bazén

Nejčastěji nakupovaným a oblíbeným bazénem je právě ten s nafukovacím pásem. Je jakousi klasikou, na kterou si z dětství pamatujete možná i vy.

Jaké jsou jeho největší výhody? V první řadě je to jeho cenová dostupnost. Dokonce se vyplatí koupit i opakovaně, pokud se nafukovací pás přepíchne či jinak poškodí. Jednoduché rozložení a složení, které zvládne i jeden člověk, je dalším velkým plusem. Stejně tak je to s jeho čištěním. Použít můžete filtraci nebo síťku na povrchové nečistoty. Zapomenout nesmíte ani na jeho velkou nabídku v dostupných provedeních. Podle preferencí či možností, jaké vám zahrada dovoluje, si můžete vybrat mezi kruhovým, oválným nebo ve tvaru obdélníka.

Různé druhy potisku jsou příjemnou výhodou. Jednoduše to je skvělý bazén, ve kterém se budou koupat děti a pohodlný bude i pro osvěžení dospělých.

Odolný stojanový bazén

Hledáte bazén, ve kterém si s dětmi budete moci užít o něco více zábavy? Starším dětem, ale i dospělým se budou líbit stojanové bazén v pevnou stěnou. Dostupné jsou hlavně ve tvaru kruhu nebo obdélníku. Ve srovnání s nafukovacím bazénem je stabilnější, a tedy i bezpečnější. Pozůstává z pevné konstrukce, takže odolá velkému tlaku vody i bazénovým hrám více lidí. Cenou je velmi podobný nafukovacímu, co z něj dělá plnohodnotného konkurenta. Na jeho umístění je potřebný pevný povrch, zatím co nafukovací bazén se povrchu v podstatě přizpůsobí. Postavení a složení je o něco náročnější než v případě nafukovacího. Za nevýhodu je možné považovat i odčerpávání vody při vpuštění.

Rozmyslete si, jaký bazén chcete a co by měl splňovat, aby vyhovoval všem členem rodiny. Jeho výběr bude potom jednodušší a s rodinou si budete užívat příjemný čas při koupání.