Díky této domácí fintě nezbyde po vodním kameni ani stopa. Během 2 minut zmizí doslova sám

Fotografie: Freepik

Je vaše voda tvrdá, nebo měkká? V tomto případě je ta měkká skutečná výhra. S tvrdou totiž přichází i vodní kámen, kterého bývá obtížné se zbavit. Pomoci může bílý ocet.

Plazí se po zdech sprchového koutu, usazuje se v rychlovarné konvici, dotahuje vodovodní baterie. Nejenom, že je vodní kámen nevzhledný, ale pro vaše spotřebiče je dokonce nebezpečný. Zbavte se ho včas domácím čistidlem z bílého octa.

Když máte doma tvrdou vodu

Poznávacím znamením vodního kamene je povlak bílé, nahnědlé nebo nažloutlé barvy u spotřebičů nebo míst, která přicházejí do styku s vodou. Je důsledkem delšího působení tvrdé vody. Tu „ztvrdil“ průchod přes vápenné usazeniny v půdě, což je proces, jejž bohužel neovlivníte. Nicméně když o tom, že máte v domácnosti tvrdou vodu, víte, můžete s tímto nešvarem lépe bojovat. Pro jistotu si tedy udělejte pár testů, jak radí web UpravVodu, a zjistěte, jak na tom jste.

Čím tvrdší voda je, tím více je ohrožená životnost vašich spotřebičů, ale i vodovodních baterií, kohoutků a potrubí či sprchových hlavic. Hlouběji do peněženky také pak musíte sahat i kvůli vyšším nákladům na energie. A také platíte za čistidla, protože vodní kámen není přitažlivý ani po estetické stránce. Opravdu ale za čisticí prostředky musíte utrácet jmění?

Vyčistit troubu pomocí octa je dost snadné

Díky této potravině z kuchyně se trouba vyčistí doslova sama. I ty nejhorší připáleniny zmizí před očima

Boj s vodním kamenem po vzoru našich babiček

Zapomeňte pro jednou na různé komerční čističe a nechte se inspirovat čisticí výzbrojí našich babiček. S vodním kamenem si spolehlivě poradí bílý ocet naředěný v poměru jedna ku jedné s vodou. Čistidlo aplikujte na postižená místa a nechte asi dvacet minut působit, následně otřete jemnou houbičkou. Nebo pokud potřebujete hrubší sílu, použijte pemzu, jak radí web TV3.

sprcha kachličky
Fotografie: Pixabay

Pravidelná kontrola vodovodních baterií a spotřebičů přicházejících do styku s vodou je jednoznačně na místě. Jakmile přístroj začne vykazovat „otravu“ vodním kamenem, už totiž bývá spíš pozdě. Při obchůzce své domácnosti se nezapomeňte podívat také na to, jestli vám někde nekape kohoutek nebo jestli neprotéká WC, jak jsme radili na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*