Zručný zamilovaný pár si svépomocí plní dlouholetý sen stavěním vlastního malého domova na kolech

Fotografie: AcornToOak / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V dnešní době, kdy lidé chtějí bydlet ve svém co nejrychleji, představuje tento mladý pár výjimku. Vysněný truck si staví už několik let.

Co je nejkrásnějšího na hotové práci? To, že je hotová? Ne! To, že jste si ji udělali sami, podle sebe a zvládli jste to. Podobné motivace se jistě drží mladý pár z Kanady, který si svépomocí staví dům na kolech. Partneři nespěchají, pracují podle sebe, a hlavně bez půjček.

Pohádková stavba na kolech

The Ugly Truckling, jak se pohyblivý velikán jmenuje, parkuje v hlubokých kanadských lesích. Mladý pár, který domek obývá, na něm usilovně pracuje již dlouhé roky, nicméně pořád nemá tak úplně hotovo. Partneři si totiž ani během stavění nezapomínají užívat života a cestují. Poté přechodně pracují a vydělané peníze investují do svého tiny house. I když se to může zdát jako neefektivní způsob stavby, Kai a Benovi to takto vyhovuje.

Oba pochází z venkova nedaleko Vancouveru, přičemž jejich dětství je velmi dobře připravilo na jejich současný životní styl. Štípání dřeva, výpadky proudu či dodávek teplé vody je ničím nepřekvapily, možná právě proto se jim v jejich pojízdné chaloupce žije tak dobře. Kromě toho se rádi setkávají s komunitou stejně smýšlejících lidí, podobně jako mladá nomádka, o které jsme psali na BydlímeÚtulně.cz.

V obklopení dřeva

Za vzhled celého domu mohou dřevěné šindele. Ty jsou podle webu PřírodníBydlení velmi odolné a v závislosti na tom, z jakého jsou dřeva, mají také dlouhou životnost. V podstatě nepotřebují žádnou péči, což se obzvlášť v podmínkách kanadských zim určitě hodí. Dřevo je zkrátka dominantním prvkem na domku The Ugly Truckling, a to jak v exteriéru, tak v interiéru.

@the_ugly_truckling Reply to @the_ugly_truckling #housetruck #hippie #cabin #buslife #schoolie ♬ original sound – The_Ugly_Truckling

4členná rodina nemá v malém domku o pohodlí nouzi. Unikátně vybavené bydlení nabízí až 3 ložnice

I když byli partneři omezeni velikostí náklaďáku, interiér působí velmi prostorně. Což pro web BowlinePhoto potvrdila sama Kai, když uvedla, že auto skýtá zázemí větší, než kdy oba partneři doposud měli. Nutno podotknout, že vnitřek domu ještě není úplně dovybavený, ale už tak zde najdeme kuchyňskou linku se spotřebiči, skříňky pro ukládání věcí, pohovku u kruhového okna jako čtecí koutek či spací loft. Ke skladování dalších věcí mají partneři zahradní domek.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]