4členná rodina nemá v malém domku o pohodlí nouzi. Unikátně vybavené bydlení nabízí až 3 ložnice

Fotografie: Depositphotos

Seznamte se se Schraubovými, čtyřčlennou rodinou obývající malý domek se 3 ložnicemi. Protože ale našli ideální rozložení prostoru, vnímají tohle jako naprosto perfektní.

„Trochu jsme se obávali, jak budou děti růst a podobných věcí. Tenhle životní styl vyžaduje být trochu víc mimo dům. To je něco, co už jsme přijali. Děti neznají nic jiného. Vyrůstají ve svém domově, a tohle je náš domov. Je ale skutečně těžké říct, jak se budou cítit, až budou starší. A nejsme stran toho nijak naivní. Nikdy předtím jsme neměli teenagery. Až tam dorazíme, pak budeme čelit těm výzvám a postaráme se o to,“ říkají k celé situaci Zack a Kaitlin.

Uvnitř 3 ložnic

Domácnost Schraubových má dohromady 28 metrů čtverečních a navíc je celá na kolech. Ale to je u malých domků celkem běžná věc. Velkým překvapením ale je, že se děti navzájem moc nehádají a dokážou se snášet. Jak uvádí TinyHouseExpedition, celá struktura je navržena IndigoRiverTinyHomes a design trochu připomíná hru Tetris. Dětské pokoje pojímají dvě postele, otevřený prostor na podlaze a také velký šatník. Je tam i místo na skládací stolní desku.

Další velmi rodinné aspekty domácnosti zahrnují skládací jídelní stůl a rozebíratelné kanape. Naštěstí lokalita, tedy Lake Dallas Tiny House Village, poskytuje rezidentům i pračku. Díky tomu mohou Schraubovi používat místo normálně určené pro pračku a sušičku jako další skladovací prostor. Auto pak parkují na sdíleném dvorku vesničky. Je to vynikající možnost, jak si hrát se sousedovic dětmi. Právě tuto komunitu si na životním stylu hrozně moc pochvalují.

Neutuchající trend

Podobně smýšlející sousedi, kteří rádi pomohou, jsou totiž pro rodinný život zcela jedineční. O malých domcích se na Bydlíme Útulně nezmiňujeme poprvé. Důvody pro jejich volbu jsou různé, ale stejně je tomu s osudy jejich uživatelů nebo věkovou skupinou. Někdy je to mladý pár toužící procestovat svět. Jindy zase ředitel firmy, který touží po penzi v divočině jen ve společnosti psa a stromů. V každém případě se snad nenajde člověk, který by si toto bydlení nepochvaloval.

Staří manželé žijí jako sousedé v malých domech. Užívají si nízkých nákladů obklopeni přírodou

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]