Akční partneři si splnili sen bydlením na cestách. Přestavěný nákladní automobil nabízí kompletní komfort

Fotografie: Felix O / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Zatoužili po svobodě a poznávání dalekých krajin. Partneři si splnili sen a v přetransformovaném nákladním autě brázdí silnice.

Zvenku jejich dům vypadá jako velké nákladní auto. Jakmile ale vstoupíte dovnitř, ocitnete se v plnohodnotně zařízeném menším bytě. Partneři z Velké Británie odvedli na rekonstrukce tohoto vozidla kus práce, celou přestavbu si přitom dělali úplně sami. Několik měsíců práce se vyplatilo, jelikož výsledek je přesně podle jejich představ.

Splnit si sen o cestování

Akční partneři se seznámili na svazích Francouzských Alp. Iona Stewart i Martin Hill jsou oba Britové, přičemž jejich společnou vášní je cestování. Relativně krátce poté, co se poznali, se pustili společnými silami do projektu, který jejich vztah posunul na další úroveň. Za 103 tisíc korun si koupili nákladní automobil, který původně sloužil k rozvážce pečiva. Z jeho 8,5 metru dlouhých útrob si udělali bydlení s plně zařízenou domácností.

Partneři přestavbu auta dělali svépomocí. Martin se směle dal do konstrukčních a technických náležitostí, se kterými mu značně pomohla dřevotříska, která i podle webu Chatař-Chalupář představuje všestranně využitelný materiál. Při pohledu do interiéru je patrné, že ji partneři využili na podlahy, skříňky a další detaily. Vybudování malého domku v náklaďáku si nakonec vyžádalo čtyři měsíce práce a celkem 570 tisíc korun. Výsledek je ale dechberoucí.

Měsíce práce se vyplatily

Že z nákladního auta, nebo dokonce kamionu může být hezké místo k bydlení, jste si mohli přečíst už dříve na BydlímeÚtulně. Nicméně tito partneři celou věc povznesli na novou úroveň. Jak zmiňuje MyPositiveOutlooks, Iona si bravurně pohrála s interiérem. To ostatně můžete sami zhodnotit díky videu níže. Do nákladního prostoru se jí vešla stylová kuchyně se základním vybavením, obývací pokoj i ložnice a koupelna.

Muž předělal starý autobus na plnohodnotné bydlení. Interiér zaslouží maximální uznání

Uspořádání bydlení odráží preference páru. Najdete tu tak velkou manželskou postel, dokonce oddělenou šatnu. Na „palubě“ mají partneři i toaletu se sprchou. Rovněž zmíněná kuchyně disponuje tekoucí vodou a běžnými spotřebiči. Partneři se zkrátka vybavili tak, aby jim na jejich cestách nic nechybělo. Jejich způsob bydlení jim šetří peníze, a tak mohli oba odejít z práce. Iona pracovala jako šéfkuchař, zatímco Martin prodal svůj bar.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]