Bydlení v opuštěném bunkru? Jakmile uvidíte jeho přeměnu v útulný domov, budete tam chtít také bydlet

Před 2. světovou válkou byly po celé Evropě postaveny tisíce protileteckých krytů a bunkrů. V dnešní době je možné si od ministerstva obrany některé z těchto krytů, případně bunkrů odkoupit a předělat si je. Proč je nezkusit předělat na nový domov?

V dnešní době již nemají v Evropě protiletecké kryty a bunkry větší význam a tudíž se stále řeší, co s nimi udělat. Pro zaryté vojenské fanoušky se nabízí možnost předělání bunkru na pro někoho „útulné bydlení“.

I když někomu může zdát tato investice jako nelogická, najdou se mezi námi tací, kteří si rozhodně myslí opak a při pohledu na tento předělaný bunkr to lze pochopit!

Vnitřek bunkru prošel neuvěřitelnou proměnou. Na obrázku můžeme vidět, jak interiér vypadal před rekonstrukcí a v jak dezolátním stavu byl.

Dispozice se nezměnily. Bourat metrové zdi, zpevněné ocelí, je docela problém, ale ostatní části bunkru, jako například ventilační systém, rozvody a izolace byly kompletně vyměněny a zmodernizovány.

Aby bylo v bunkru i denní světlo, bylo navrženo originální řešení. Namísto technických trubek byly vybourány otvory a vytvořeny světlíky, které do bunkru přivádějí denní světlo.

Při pohledu na tyto fotografie interiéru by asi nikdo netipoval, že se nachází ve vojenské bunkru.

V bunkru jsou jsou k dispozici tři ložnice, obývací pokoj, dvě koupelny a prostornou kuchyň.

Stačilo jen trochu nadšení a kreativity a s běžným rozpočtem byl tento starý bunkr proměněn na útulný domov.

Obrázky: swns.com