2 mladé ženy vlastnoručně dokázali to, o čem většina lidí pouze sní. Za drobné si postavili malý domek

Fotografie: Depositphotos

Dvě mladé ženy si vlastnoručně postavily svůj vysněný domov ze starého přívěsu. A celá přestavba je navíc vyšla na méně než půl milionu korun.

Neměly žádné zkušenosti s manuální prací, zato měly velkou dávku nadšení a víry, že se jim jejich věc podaří. Dvě mladé partnerky se svépomocí pustily do stavby malého domku z většího přívěsu, kterému vtiskly osobitý charakter.

Nový rok, nový projekt

Začalo to nevině. Bylo zkraje nového roku a Kristyn hledala pro sebe a svou partnerku Lauru nějaký projekt, jemuž by se mohly věnovat. A během pátrání narazila na velký přívěs. Okamžitě spatřila potenciál, který se v něm skrýval, a svým nadšením se jí povedlo na stejnou vlnu dostat také Lauru. A tak si dívky krátce nato přívěs přivezly domů s tím, že ho přemění na svůj domek.

Ani jedna neměla skutečnou zkušenost se stavebními pracemi, podobně jako matka s dcerou, jež si postavily kontejnerový dům, o nich jsme psali na BydlímeÚtulně. Učily se tak za pochodu a s podporou jejich rodin se jim podařilo vytvořit malé obydlí. Peníze, které do stavby investovaly, sice přesáhly jejich rozpočet, ale i tak se jim povedlo celkovou sumu udržet pod půl milionem korun. Velký díl na tom nesla jejich snaha využívat především materiál z druhé ruky, tak jak tento re-use proces popisuje i portál TřídeníOdpadu.

Tato nádherná rekreační chata na Slovensku je pro Čechy ideálním místem na dovolenou

Kousek vlastní půdy

Svůj domov mají dívky zaparkovaný na zahradě rodičů jedné z nich, nicméně již mají koupený vlastní kousek země, kam se chtějí přestěhovat, jak uvádí pro MadlyOdd. Společně s nimi půjde nejen jejich 6,3 metru dlouhý a 2,5 metru široký tiny house, ale rovněž menší skleník. Z hlediska venkovního zázemí mají nyní ženy k dispozici ještě terasu a na ni připojenou zahrádku.

Interiér tiny house vykazuje silně eklektický nádech. Jak samy dívky říkají, je v něm něco z každé z nich. V přízemí se nachází zákoutí s televizí a pohovkou, na nějž navazuje menší, nicméně plně dostačující kuchyně, za níž se skrývá oddělená koupelna. Nad touto částí minidomku mají partnerky ložnici s trochou úložného prostoru. V protilehlé části je pak loft vybavený knihovnou a relaxačním zázemím.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*