10 interiérových doplňků, které dokonale zútulní váš domov

Není dům jako dům. Jsou prostě domovy a jsou útulné domovy, což je velký rozdíl. Útulný domov je skutečnou svatyní. Útulný domov vám po vstupu dovnitř řekne „Hej, měl, jsi špatný den“? To nic, dovol mi, abych se o tebe postaral. Svou příjemnou vůní, hezkým nábytkem, skvělou atmosférou.

Člověk si vydechne a je velmi rád, že je konečně doma. Vytvořit útulný domov není přitom zase tak těžké. Přinášíme vám tipy, které přemění váš domov z chladného a neosobního na útulný a uklidňující.

Koberečky

Nikdo neříká, že musíte mít doma koberce ode zdi ke zdi. Nicméně takový huňatý a načechraný kobereček či běhoun dokáže s interiérem divy. Můžete do něj zabořit nohy anebo se na něj posadit s oblíbenou knížkou. Koberečky zbožňují všichni. Malé děti, velké děti a dokonce i domácí mazlíčci.

Svíčky

Svíčky patří mezi interiérový doplněk, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Asi víte, co dělá s lidmi pohled do živých plamínků – uklidňuje a navozuje duševní pohodu. Rozlije se ve vás teplo. Jen buďte opatrní, když budou svíčky hořet. Případně si kupte imitace, které v sobě žádné nebezpečí neskrývají. Vypadají jako opravdové svíčky s plápolajícím světlem, ale jsou na tužkové baterie.

Kožešinky

Nemusíte pořizovat drahé kožešiny, bohatě vystačí imitace. Položit je můžete na pohovku, křeslo anebo podlahu. Případně místo několika kusů kožešin si pořiďte na pohovku huňatou deku, co připomíná ovečku. Nyní na podzim vám přijde vhod a hřeje už od pohledu. Tu samou službičku udělají i huňaté polštářky.

Tlumené světlo

Tlumené světlo je něco, co potřebují po celém pracovním dni vaše oči i psychika. Klidný domov bez shonu a stresu. Pořiďte si lampičky anebo stmívač na hlavní osvětlení v místnosti.

Rodinné fotografie

Nejúžasnější dekorace, která rozjasní váš domov. V podstatě velmi rychlý a snadný způsob, jak udělat dům útulný. Oprašte fotografie, které máte založené někde v krabici a vyberte pár nejoblíbenějších kousků. Způsobů, jak je rozmístit po domě existuje nespočet.

Pohádková světýlka

Světýlka nemusíte vytahovat pouze o Vánocích, ale rozsvítit je můžete kdykoliv během roku. Jsou výtečnou alternativou za výše uváděné svíčky. I když ty mají své nezaměnitelné kouzlo. Světýlka mohou lemovat okenní parapet, poličku, komodu, zrcadlo, obraz. S nimi hned místnost vypadá lépe.

Velké hrnky

Bude vám jeden čaj opravdu stačit? Proč mít jen malý šálek, když si můžete pořídit velké hrníčky pro pohodové podzimní a zimní dny. Ať už si do něj uděláte čaj anebo horkou čokoládu. Výtečný je i višňový čaj s troškou červeného vína. V kuchyni můžete mít hrnky i na polici vystavené.

Horká čokoláda

Horká čokoláda není sice žádná dekorace, ale postará se o příjemnou atmosféru, protože nejenže úžasně voní, až to kroutí nosem, ale i perfektně chutná. Navíc jde o uklidňující nápoj. Mějte zkrátka horkou čokoládu vždy po ruce. Krásně vám provoní dům.

Příjemná vůně

Je úplně jedno, zda si pořídíte difuzér, aromalampičky či vonné bylinkové pytlíčky. Rozmístit můžete po domě i malé mističky s čerstvě umletou kávou. Vůně je prostě to, co vás praští po vstupu domů hned do nosu.

Naducané polštáře

Existuje důvod, proč má mnoho lidí v oblibě jako interiérový doplněk právě polštáře. Říkají totéž co koberec – pojď a sedni si na mě anebo pojď a lehni si na mě. Prázdná pohovka či postel vypadá smutně, uznejte sami. Nemusíte to přehánět s množstvím, ale pár kusů polštářků s naducaným bříškem přispěje na útulnosti. Moderní jsou momentálně polštářky šité ze starých svetrů a flanelových košilí.

Obrázek: pixabay.com