Bydlení ve stylu Skandinávie

Bydlení ve venkovském duchu, kde nechybí dotek přírody a ECO styl je přesně to, co vystihuje skandinávský styl bydlení. Je nenásilný, elegantní, praktický a originální. Dokáže být syrový, strohý, ale rovněž hřejivý, moderní a dekorativní.

Severský styl bydlení je trendem dnešní doby a získává si stále více příznivců. Zásluhu na jeho popularitě můžeme částečně připsat švédskému nábytkářskému řetězci. Ten jako první tento styl představil českému publiku. Avšak není to zdaleka pouze cenová dostupnost, jež činí skandinávský nábytek přitažlivým. Podíváme se společně na jeho hlavní atributy, proč lidé touží čím dál více vybavit svůj domov v tomto stylu.

Bydlení s dotekem přírody

Jeho hlavními aspekty jsou skromnost a spjatost s přírodou, proto zde nechybí přírodní materiály, tkaniny, kameny, ale i sklo nebo kov. Samozřejmostí jsou čerstvé květiny a nábytek ze dřeva. Tento příjemný a podmanivý styl lze bez nadsázky označit za nestárnoucí.

Poznáte jej už na první pohled poctivým řemeslným zpracováním, ale i vysokou kvalitou dřeva. Tato úžasná kombinace ruku v ruce s nadčasovým designem činí z tohoto nábytku favorita. Nelze se nezamilovat do tohoto stylu v duchu romantického severu. Uhlazený vzhled, střízlivé barvy, čisté linie i funkčnost charakterizují nábytek inspirovaný Skandinávií.  Čistotu interiéru vyzdvihnete i červenou a modrou barvou, které jsou oblíbenou kombinací tohoto stylu.

Duch romantického severu u vás doma

Začněte hezky od podlahy, která by měla být ze světlého dřeva: bělený dub, javor, jasan. Nemůžete-li či nechcete měnit stávající podlahové krytiny, tvořte s tím, co nyní máte. Na tmavší podlahové krytiny rozmístěte kožešiny nebo světlé koberečky. Zkusit můžete i natřít podlahu bílou barvou.

Zvažujete-li koberec, vyberte několik menších, celoplošný by nebyl to pravé ořechové. Základním poznávacím znamením severského stylu je využití přírodních materiálů. Rozhodně nechybí kožešiny, kůže a textil, zejménanábytek bavlna, len a vlna. Skandinávie je neutuchajícím zdrojem inspirace a lze poměrně snadno experimentovat.

Skvělý do malých bytů

Říká se, že světlé barvy opticky rozšiřují. Což platí nejen u odívání, ale i vybavování interiérů. Světlé odstíny však nejsou jediným důvodem, proč si tento nábytek pořídit do malých bytů. Skandinávský nábytek je při zachování perfektních designových vlastností i plně multifunkční. Odměnou je komfortní nábytek, který vás cenově nezruinuje a navíc splní svůj účel.

Obrázek: pixabay.com